AZS Politechnika Rzeszów - Historyczny turniej w Rzeszowie!
Historyczny turniej w Rzeszowie!

Historyczny turniej w Rzeszowie!


2 paĹşdziernika 2009, 11:48 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Nadchodzący weekend w Rzeszowie upłynie pod znakiem tenisa stołowego. Do stolicy Podkarpacia zjadą bowiem pingpongiści z trzech różnych zakątków Europy na rozgrywany w Centrum Dydaktyczno - Sportowym Politechniki Rzeszowskiej turniej drugiej rundy międzynarodowego Pucharu ETTU. Będzie to jedna z największych w historii męskiego tenisa stołowego imprez organizowanych na Podkarpaciu.Zawodnicy BAĆ-POL CASH&CARRY AZS Politechnika Rzeszów mają na pewno w pamięci swój fantastyczny występ w rozgrywanej w austriackiej miejscowości Wels, pierwszej rundzie Pucharu ETTU. Pod wodzą trenera Tadeusza Czułno wygrali tam wszystkie z czterech pojedynków, oddając rywalom łącznie zaledwie jeden set. Wywalczyli oczywiście awans z pierwszego miejsca. Teraz marzy im się podobny scenariusz.

Rzeszowscy akademicy co prawda nie są uważani za faworytów do zwycięstwa, jednak przy dopingu miejscowej publiczności, która w ubiegłym sezonie z meczu na mecz gromadziła się w coraz to większej liczbie, mogą pokusić się o bardzo miłą niespodziankę.

Rozpoczęcie zawodów w sobotę, o godzinie 11. W pierwszych meczach rzeszowianie zagrają z włoskim CUS Torino, zaś austriacki SPG RAIKA Ligist/Don Bosco zmierzy się z portugalskim ADC Ponta do Pargo Calheta. Na wieczór, a konkretnie godzinę 17, zaplanowano dwa kolejne mecze: gospodarze zagrają z Portugalczykami, a Austriacy staną naprzeciw Włochów. Dokończenie turnieju w niedzielę, o godzinie 10.

Awans do kolejnej fazy rozgrywek uzyska tylko jedna, najlepsza drużyna rzeszowskiego czwórmeczu.

Czytano: 1596 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska