AZS Politechnika Rzeszów - Akademicy zdali egzamin
Akademicy zdali egzamin

6 paĹşdziernika 2009, 14:24 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Grzegorz Mentel

Bliscy wywalczenia awansu do trzeciej rundy Pucharu ETTU byli pingpongiści BAĆ-POL CASH&CARRY AZS Politechnika Rzeszów. W rozegranym w Rzeszowie turnieju drugiej rundy pokonali zespoły z Austrii i Portugalii, jednak ulegli drużynie z Turynu i to właśnie Włosi świętowali awans do najlepszej szesnastki tegorocznej edycji Pucharu Europy.

Rzeszowscy akademicy zostali ostatecznie sklasyfikowani w rankingu europejskim na pozycjach 17 – 24. Jest to spory sukces młodej drużyny, która w debiucie na międzynarodowej arenie na rozegranych siedem spotkań odniosła sześć zwycięstw i poniosła tylko jedną porażkę. Trener Tadeusz Czułno z występu swoich podopiecznych jest zadowolony.

- Mimo wyniku 0-3 w decydującym o wszystkim meczu z Włochami, każda z partii była bardzo wyrównana – dwa pojedynki zakończyły się wynikami 2-3, a jeden 1-3 - przyznawał opiekun akademików. - Ciekawostką jest fakt, że w szeregach rywali zagrali Chińczyk, Bułgar i Czech. Dwaj ostatni to reprezentanci swoich krajów. Nasi reprezentanci wydawali się trochę usztywnieni stawką, o jaką walczyli, i nie pokazali wszystkich swoich atutów. Jeśli pojedynek z Włochami byłby rozgrywany jako drugi czy trzeci z kolei, bardzo możliwe, że potoczyłby się zupełnie inaczej.

Niedosyt odczuwa także Piotr Chmiel, jeden z czwórki aktualnych brązowych medalistów mistrzostw Polski. - Zabrakło naprawdę niewiele, abyśmy pokonali CUS Torino i awansowali do szesnastki najlepszych klubów w Europie. Nie ma co ukrywać - rywale byli bardziej ograni, mieli za sobą występy w ostatnich Mistrzostwach Europy seniorów w Stuttgarcie, a mimo to ich przewaga była dosłownie minimalna.

Rozgrywany w Centrum Dydaktyczno - Sportowym Politechniki Rzeszowskiej turniej zyskał wysokie oceny obserwatorów ETTU, a wszyscy uczestnicy podkreślali perfekcyjną organizację imprezy, która z pewnością stanowiła znakomitą promocję sportową dla rzeszowskiej uczelni, miasta Rzeszowa i województwa podkarpackiego. Zaowocowało to podpisanymi umowami o współpracy sportowej z austriackim Graz oraz Uniwersytetem z Turynu.

Akademicy nie mają jednak zbyt wiele czasu na odpoczynek, bo już dziś o godz. 18 dziś czeka ich drugi w tym sezonie, a pierwszy przed własną publicznością, występ ligowy. Do Rzeszowa przyjadą pingpongiści z Drzonkowa. Tamtejszy ZKS to siódma drużyna ubiegłorocznych rozgrywek ekstraklasy.