AZS Politechnika Rzeszów - Niespodziewana porażka z Pogonią
Niespodziewana porażka z Pogonią

3 listopada 2009, 20:41 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Drugiej porażki w tegorocznych rozgrywkach Superligi doznali tenisiści stołowi BAĆ-POL CASH&CARRY AZS Politechniki Rzeszów. Akademicy dość niespodziewanie ulegli w Lęborku tegorocznemu beniaminkowi, Pogoni.

Katem rzeszowian okazał się imponujący ostatnio formą Bartosz Such - zwycięzca I Otwartego Turnieju Kwalifikacyjnego, rozgrywanego przed dwoma tygodniami w Nowej Rudzie. Grając na "pierwszym stole", nie dał on większych szans Piotrowi Chmielowi, szybko wygrywając w trzech setach i wyprowadzając Pogoń na prowadzenie.

Do odrabiania strat musieli zabrać się Paweł Chmiel i Tomasz Lewandowski. Pierwszy, po bardzo wyrównanym, pięciosetowym pojedynku, wygrał z Markiem Prądzińskim. Drugi, wyjątkowo, jak na kapitana, grający dziś na "trzecim stole", szybko rozprawił się z Patrykiem Jendrzejewskim.

Akademicy prowadzili więc już 2-1 w meczu, ale wtedy ponownie do stołu podszedł Such. Po dwóch setach pojedynku z Pawłem Chmielem był remis 1-1, od kolejnej przewaga reprezentanta gospodarzy była już niepodważalna. O wszystkim miał zadecydować mecz Prądzińskiego z Piotrem Chmielem. Lęborczanin rozpoczął w znakomitym stylu, wygrywając pierwszego seta do 2. Z biegiem czasu gra zaczęła się wyrównywać, ale to nie wystarczyło, by aktualni brązowi medaliści mistrzostw Polski mogli cieszyć się z czwartego w tym sezonie zwycięstwa.

POGOŃ TERNAEBEN Lębork - BAĆ-POL CASH&CARRY AZS Politechnika Rzeszów 3-2
Bartosz Such - Piotr Chmiel 3-0 (11-8, 11-6, 11-7)
Marek Prądziński - Paweł Chmiel 2-3 (5-11, 11-6, 11-7, 8-11, 9-11)
Patryk Jendrzejewski - Tomasz Lewandowski 0-3 (9-11, 4-11, 5-11)