AZS Politechnika Rzeszów - Odwdzięcz się reprezentantom Politechniki Rzeszowskiej!
Odwdzięcz się reprezentantom Politechniki Rzeszowskiej!

Odwdzięcz się reprezentantom Politechniki Rzeszowskiej!


2 grudnia 2009, 14:27 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Grzegorz Mentel

W poniedziałek wystartowała jubileuszowa, 50. edycja największego na Podkarpaciu sportowego plebiscytu, organizowanego przez dziennik "Nowiny". Z niekrytą satysfakcją pragniemy poinformować, że wśród nominowanych do tytułu "naj" znalazła się dwójka przedstawicieli ekstraklasowej ekipy BAĆ-POL CASH&CARRY AZS Politechniki Rzeszów: kapitan Tomasz Lewandowski oraz trener Tadeusz Czułno.Nominacje nie powinny dziwić - akademicy mają w końcu za sobą najlepszy w historii nie tylko sekcji tenisa stołowego Politechniki Rzeszowskiej, ale całego męskiego ping ponga na Podkarpaciu, sezon. Sporym, nienotowanym dotychczas sukcesem było już samo wywalczenie brązowych medali mistrzostw Polski i rozgrywek Pucharu Polski.

Wydarzeniem absolutnie bezprecedensowym na Podkarpaciu okazał się jednak letni wyjazd do Serbii na Akademickie Mistrzostwa Europy. Dla rzeszowian miała to być okazja do zbierania doświadczenia gry na arenie międzynarodowej, a tymczasem... dosłownie podbili oni Europę, wracając do kraju z workiem medali. Tomasz Lewandowski, Alan Woś i Mateusz Szymański, pod opieką trenera Tadeusza Czułno, zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, dając się wyprzedzić jedynie murowanym faworytom z Rosji. Poza wspólnie wywalczonym srebrem, Woś zdobył brąz w turnieju singlowym i turnieju par mieszanych, a wraz z Lewandowskim na drugim miejscu zakończył udział w turnieju debla. "Lewy" do swoich dwóch srebrnych krążków, dorzucił jeszcze na sam koniec mistrzostw złoto w mikście.

Za uzupełnienie tych osiągnięć niech służy fakt, że czwórka akademików z Politechniki Rzeszowskiej (Lewandowski i Woś, a także bracia Paweł i Piotr Chmielowie) stworzyli reprezentację Polski w tenisie stołowym na rozgrywaną latem w Belgradzie Uniwersjadę. Trenerem męskiej kadry narodowej był Tadeusz Czułno.

Dziś przychodzi odpowiedni moment, by sympatycy tenisa stołowego z całego Podkarpacia docenili wszelkie starania reprezentantów Politechniki Rzeszowskiej i na tyle, na ile to możliwe, odwdzięczyli się za trud minionego sezonu, wspomagając ich w tegorocznej, jubileuszowej edycji Plebiscytu i przyczyniając się przy okazji do podnoszenia prestiżu samej dyscypliny w regionie.

Jak głosować na rzeszowian?


Każdy z uczestników ma przypisany odpowiedni kod:
- Tomasz Lewandowski - sportowiec 15
- Tadeusz Czułno - trener 01

Kod ten należy przesłać SMS-em na numer 71051 (koszt każdego SMS-a: 1,22 zł z VAT). Z jednego numeru telefonu można oczywiście wysłać więcej niż jeden SMS.

Głosy można także oddawać za pośrednictwem trzech "kuponów-jokerów", które będą ukazywać się w dzienniku "Nowiny". Pierwszy pojawił się w wydaniu z 30 listopada, dwa pozostałe ukażą się 7 i 14 grudnia. Wypełnione odpowiednio kupony należy wysłać do 21 grudnia na adres: Nowiny, ul. Kraszewskiego 2, 35-016 Rzeszów lub dostarczyć osobiście do 31 grudnia do siedziby redakcji.

Głosowanie rozpoczęło się 30 listopada i potrwa do 4 stycznia. Oficjalne ogłoszenie laureatów odbędzie się na Balu Mistrzów Sportu.

Krótka charakterystyka osiągnięć


Tomasz Lewandowski - brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski i rozgrywek Pucharu Polski, dwa brązowe medale Indywidualnych Mistrzostw Polski (w singlu i deblu), trzy medale Akademickich Mistrzostw Europy rozgrywanych w serbskim Niszu (złoty w mikście, srebrny w deblu i drużynie), reprezentant Polski na letnią uniwersjadę Belgrad 2009, udany występ w europejskim Pucharze ETTU.

Tadeusz Czułno - brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski i rozgrywek Pucharu Polski, medale podopiecznych w Indywidualnych Mistrzostwach Polski (cztery: jeden srebrny i trzy brązowe) i AMP (osiem: trzy złote, trzy srebrne, dwa brązowe) i AME (pięć: jeden złoty, dwa srebrne, dwa brązowe), trener akademickiej kadry Polski (w całości złożonej z jego zawodników) na Uniwersjadę, udany występ w Pucharze ETTU (bilans siedmiu spotkań: sześć wygranych, jedna porażka).

Czytano: 1589 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska