AZS Politechnika Rzeszów - Finlandia Open: Paweł Chmiel w półfinale!
Finlandia Open: Paweł Chmiel w półfinale!

5 grudnia 2009, 20:15 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Rewelacyjnie spisuje się w turnieju Finlandia Open reprezentujący barwy Polski Paweł Chmiel. Pingpongista BAĆ-POL CASH&CARRY AZS Politechniki Rzeszów niczym burza przechodzi kolejne szczeble w turniejowej "drabince" - dziś wygrał dwa kolejne mecze i awansował do półfinału imprezy!

W obydwu pojedynkach Chmiel miał za rywali reprezentantów Rosji. Na początek, w 1/8 finału, stanął naprzeciw Maksima Maksimowa, którego pokonał stosunkowo łatwo, bo po pięciosetowej walce. O wiele więcej nerwów kosztował rzeszowianina mecz ćwierćfinałowy. Grigorij Wlasow prowadził najpierw 1-0, a następnie 2-1 w setach, ale to nie wystarczyło - Chmiel zachował więcej zimnej krwi i szalę na swoją korzyść przechylił ostatecznie na przewagi w siódmym secie.

Mecz o miejsce w finale czeka Pawła Chmiela już jutro o godz. 10:00. Jego rywalem będzie Francuz Abdel-Kader Salifou. W drugim półfinale zmierzą się: Rosjanin Wjaczesław Burow oraz występujący na co dzień w Gorzovii Gorzów, Czech Martin Olejnik.