AZS Politechnika Rzeszów - II OTK: Lewandowski o krok od finału
II OTK: Lewandowski o krok od finału

20 grudnia 2009, 21:37 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Tomasz Lewandowski

Sporym sukcesem zakończył się wyjazd rzeszowskich akademików na II Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny do Zawiercia. Kapitan BAĆ-POL CASH&CARRY AZS Politechniki Rzeszów, Tomasz Lewandowski doszedł bowiem do półfinału imprezy, po drodze pokonując m.in. klubowego partnera, Pawła Chmiela.

W pierwszej swojej grze w turnieju głównym "Lewy" pokonał 4:2 Krzysztofa Kaczmarka. W ćwierćfinale "drabinka" skojarzyła go z Pawłem Chmielem, który wcześniej stoczył długą, siedmiosetową batalię z Jarosławem Tomickim.

Rzeszowski pojedynek lepiej rozpoczął Lewandowski, wygrywając do 5 i 9 dwa pierwsze sety. Trzecia partia na konto Chmiela - do 7, jednak później triumfował już tylko "Lewy": w kolejnych partiach do 9 i 7.

W półfinale Lewandowskiego czekał pojedynek z Patrykiem Chojnowskim. Po dobrym początku i wygranym do 5 pierwszym secie, stopniowo inicjatywę zaczął przejmować rywal, ostatecznie wygrywając 4:2 półfinał, a - jak się okazało trochę później - także, niespodziewanie, finał z Bartoszem Suchem.

W turnieju głównym wystąpił jeszcze Piotr Chmiel, który wczoraj - podobnie jak dwójka wcześniej wspomnianych kolegów - wygrał swoją grupę w kwalifikacjach. Dziś trafił jednak na grającego na co dzień w Bundeslidze Jakuba Kosowskiego, który nie dał mu większych szans i wygrał 4:0. Ostatecznie Piotr Chmiel został sklasyfikowany na pozycjach 13. - 16.

Do turnieju głównego nie udało się natomiast awansować czwartemu z grona rzeszowian, Alanowi Wosiowi. Ten wygrał tylko jeden mecz w grupie i zmagania zakończył na miejscach 29. - 32.

Czytano: 1530 razy

Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu