AZS Politechnika Rzeszów - Rzeszowianie w Cieszynie bronią złota AMP!
Rzeszowianie w Cieszynie bronią złota AMP!

28 stycznia 2010, 22:22 | dod. Tomasz Pasternak | fot. fotoazs.pl

Od wczoraj pingpongiści BAĆ-POL CASH&CARRY AZS Politechniki Rzeszów przebywają w Cieszynie, gdzie rozgrywany jest tegoroczny finał Akademickich Mistrzostw Polski. Podopieczni trenera Tadeusza Czułno bronią złotego medalu wywalczonego przed rokiem i także teraz są faworytami imprezy.

Rzeszowianie trafili do trudnej grupy B, a za przeciwników w niej mieć będą drużyny: WSFiZ Białystok, Uniwersytet Szczeciński oraz Politechnikę Śląską Gliwice. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadną w piątek.

Prócz krajowych laurów, rywalizacja toczyć się będzie także o nominację na Akademickie Mistrzostwa Europy, które w tym roku odbędą się w rosyjskim Kazaniu. Przypomnijmy, że z poprzednich AME, rozgrywanych w serbskim Niszu, zawodnicy Politechniki Rzeszowskiej wrócili ze srebrnymi medalami na szyjach.