AZS Politechnika Rzeszów - Rzeszowianie obronili złoty medal AMP!
Rzeszowianie obronili złoty medal AMP!

29 stycznia 2010, 15:53 | dod. Tomasz Pasternak | fot. fotoazs.pl

Pingpongiści BAĆ-POL CASH&CARRY AZS Politechniki Rzeszów po raz kolejny udowodnili, że są najlepszą akademicką drużyną tenisa stołowego w kraju. Na rozgrywanych w Cieszynie Akademickich Mistrzostwach Polski podopieczni trenera Tadeusza Czułno nie dali najmniejszych szans pozostałym piętnastu ekipom i obronili wywalczony przed rokiem złoty medal!

Rzeszowianie dosłownie gromili swoich rywali - kolejno: Politechnikę Śląską, Uniwersytet Szczecinski, WSFiZ Białystok, WSB Toruń, AWF Wrocław po 3:0 i dopiero w finale napotkali godnego siebie rywala, Akademię Leona Koźminskiego z Warszawy.

W ich składzie grał reprezentant Polski, Patryk Chojnowski z Ostródy, który zdobył dla swojego zespołu dwa punkty, pokonując szczęśliwie Tomasza Lewandowskiego 3:2 i Alana Wosia 3:0. Zadecydował jednak bardziej wyrównany skład Politechniki Rzeszowskiej, dla której po jednym punkcie zdobyli: Paweł i Piotr Chmielowie oraz Lewandowski.

W całym turnieju dla drużyny rzeszowskiej punktowali: Piotr Chmiel - 5, Paweł Chmiel i Tomasz Lewandowski - po 4, Alan Woś - 2.

Ostateczna klasyfikacja drużyn męskich:

1. Politechnika Rzeszowska
2. ALK Warszawa