AZS Politechnika Rzeszów - Tadeusz Czułno wygrał 50. Plebiscyt "Nowin"!
Tadeusz Czułno wygrał 50. Plebiscyt Nowin!

Tadeusz Czułno wygrał 50. Plebiscyt "Nowin"!

30 stycznia 2010, 21:41 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Grzegorz Mentel

Z niekrytą satysfakcją pragniemy poinformować, że Tadeusz Czułno został laureatem jubileuszowego 50. Plebiscytu "Nowin" w kategorii Trener Roku! Szkoleniowiec BAĆ-POL CASH&CARRY AZS Politechniki Rzeszów wygrał w cuglach, zdobywając ponad trzy razy więcej głosów niż drugi w klasyfikacji, Zbigniew Nęcek - szkoleniowiec kobiecej ekipy KTS FORBET OWG Tarnobrzeg.

Na opiekuna rzeszowskich akademików oddanych zostało ponad połowa wszystkich głosów w kategorii Trener Roku. Tadeusz Czułno zdobył ich łącznie 1750, Zbigniew Nęcek - 493, zaś plasujący się na trzeciej pozycji, Stanisław Zygmunt - 466. Pod nieobecność trenera, który akurat w dzień ogłoszenia wyników plebiscytu wraz ze swoimi podopiecznymi świętował obronę złotego medalu Akademickich Mistrzostw Polski, nagrodę w jego imieniu odebrał prezes Zarządu Środowiskowego AZS w Rzeszowie, Zbigniew Rynasiewicz.

Prowadzona przez trenera Czułno drużyna w 2009 roku zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski oraz bardzo dobrze zaprezentowała się w Pucharze ETTU. Jego zawodnicy zdobyli też cztery medale podczas Indywidualnych mistrzostw Polski (srebrny i trzy brązowe), osiem krążków podczas Akademickich Mistrzostw Polski (trzy złote, trzy srebrne, dwa brązowe) oraz pięć podczas Akademickich Mistrzostw Europy (złoty, dwa srebrne, dwa brązowe). Czułno był też trenerem akademickiej kadry Polski, w całości złożonej z jego zawodników, na letniej uniwersjadzie w Belgradzie.

Z tego miejsca dziękujemy za wszystkie wypełnione kupony konkursowe i smsy wysłane na opiekuna sekcji tenisa stołowego Politechniki Rzeszowskiej.

Końcowa klasyfikacja w kategorii Trener Roku 2009:
1. Tadeusz Czułno (tenis stołowy, Bać-Pol Cash&Carry AZS Politechnika Rzeszów) – 1750 głosów
2. Zbigniew Nęcek (tenis stołowy, KTS Forbet OWG Tarnobrzeg) – 493
3. Stanisław Zygmunt (kolarstwo, Fabryka Maszyn w Leżajsku Azalia Brzóza Królewska) – 466
4. Sierż Koczarian (skoki do wody, Stal Rzeszów) – 154
5. Ljubo Travica (siatkówka, Asseco Resovia) – 148