AZS Politechnika Rzeszów - Akademicy powalczą o mistrzostwo Polski!
Akademicy powalczą o mistrzostwo Polski!

Akademicy powalczą o mistrzostwo Polski!


4 marca 2010, 13:55 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Cała czwórka pingpongistów BAĆ-POL CASH&CARRY AZS Politechniki Rzeszów - Tomasz Lewandowski, Paweł i Piotr Chmielowie oraz Alan Woś - udaje się dziś do Sosnowca, gdzie w weekend rozegrane zostaną 78. Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym.Największe nadzieje podkarpaccy kibice wiązać mogą z Lewandowskim - kapitanem akademików, który ma w swojej kolekcji już trzy medale mistrzostw: wywalczone przed rokiem i dwoma laty brązowe krążki w singlu oraz ubiegłoroczny brąz w turnieju deblowym (w parze z Krzysztofem Kaczmarkiem).

W Sosnowcu o medal będzie o tyle łatwiej, że z udziału w zawodach wycofali się dwaj obecnie najlepiej dysponowani tenisiści stołowi: Wang Zeng Yi i Lucjan Błaszczyk. Pierwszy boryka się z kontuzją pleców, drugi - wyżej od rywalizacji sportowej ma w swojej hierarchii obowiązki rodzinne (niedawno na świat przyszegł jego syn). Co istotne, z turnieju kobiet wycofała się też tarnobrzeżanka Li Qian - ubiegłoroczna triumfatorka narzeka na przemęczenie długim sezonem.

Wśród mężczyzn, tytułu mistrzowskiego broni Artur Daniel. Tym razem w gronie faworytów wymieniani są m.in.: Xu Jie i Natalia Partyka oraz Bartosz Such i Jakub Kosowski.

Czytano: 1844 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska