AZS Politechnika Rzeszów - Alan Woś opuszcza Politechnikę Rzeszowską
Alan Woś opuszcza Politechnikę Rzeszowską

Alan Woś opuszcza Politechnikę Rzeszowską


16 maja 2010, 17:41 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Martin Krudenc

Bez Alana Wosia przystąpi drużyna BAĆ-POL CASH&CARRY AZS Politechnika Rzeszów do następnego sezonu rozgrywek ekstraklasy mężczyzn. Urodzony w Bystrzycy Kłodzkiej pingpongista zdecydował się na transfer do pierwszoligowej ekipy Alfa Radzyń Podlaski.Woś przybył do klubu znad Wisłoka przed dwoma sezonami. W pierwszym, z czternastu ligowych pojedynków wygrał siedem, w kolejnym notując pięć zwycięstw i siedem porażek. Zaznaczył swój udział w pierwszym w historii Politechniki wywalczonym brązowym medalu mistrzostw Polski, a latem - razem z Tomaszem Lewandowskim - znakomicie prezentując się podczas Akademickich Mistrzostw Europy w serbskim Niszu (brązowy medalista w singlu i mikście, srebrny w deblu i drużynie).

O odejściu 25-latka z Rzeszowa zadecydowała jego ograniczona liczba występów w meczach o punkty. O miejsce na trzecim stole musiał on bowiem walczyć z Piotrem Chmielem, który to w zakończonym już sezonie rozegrał w ekstralidze dziesięć spotkań (bilans 3-10).

Trener Tadeusz Czułno na miejsce Wosia nie zamierza sprowadzać żadnego innego gracza, co oznacza, że reszta składu pozostaje bez zmian. Barwy Politechniki w następnym sezonie, obok Piotra Chmiela, będą prezentować też: jego brat Paweł Chmiel oraz kapitan akademików, Tomasz Lewandowski. Dla tego ostatniego będzie to już czwarty sezon gry w Rzeszowie.

Czytano: 1900 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska