AZS Politechnika Rzeszów - AME: brązowe medale dla Politechniki Rzeszowskiej!
AME: brązowe medale dla Politechniki Rzeszowskiej!

24 czerwca 2010, 21:47 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Pingpongiści BAĆ-POL CASH&CARRY AZS Politechniki Rzeszów w dalekim Kazaniu odnieśli pierwszy duży sukces. Po dwóch dniach zmagań mają oni bowiem już na swoim koncie brązowe medale turnieju drużynowego tegorocznych Akademickich Mistrzostw Europy!

Podopieczni trenera Tadeusza Czułno niczym burza przemknęli przez grupę B, wygrywając wszystkie swoje pojedynki w stosunku 3:0. Ich przeciwnikami grupowymi były Uniwersytety z Minho (Portugalia), Cambridge (Wielka Brytania), Freiburg (Niemcy) i Rosyjski Uniwersytet Humanistyczny z Moskwy.

W półfinale rzeszowianie trafili na miejscowy Uniwersytet z Kazania i tutaj ich fenomenalna passa została przerwana. Porażka 1:3 sprawiła, że zespół, który rok temu zdobył wicemistrzostwo, tym razem zadowolić się musiał brązowym medalem. W rosyjskim finale Uniwersytet z Orynburga wygrał 3:0 z Kazaniem, broniąc tytuł akademickich mistrzów Europy.

Przed reprezentantami Politechniki Rzeszowskiej teraz walka w turniejach singlowych i deblowych.