AZS Politechnika Rzeszów - AME: złoto w mikście, brąz w deblu!
AME: złoto w mikście, brąz w deblu!

AME: złoto w mikście, brąz w deblu!


27 czerwca 2010, 11:09 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Z czterema medalami Akademickich Mistrzostw Europy wrócą do kraju z dalekiego Kazania pingpongiści BAĆ-POL CASH&CARRY AZS Politechniki Rzeszów. Do wywalczonego drużynowo brązu, po jednym krążku w turniejach indywidualnych dorzucili bracia Piotr i Paweł Chmiel oraz Tomasz Lewandowski.Medal z najcenniejszego kruszcu powędrował na szyję pierwszego z wymienionych, Piotra Chmiela. Wywalczony on został wraz z reprezentantką gospodarzy, Anastazją Woronową, w turnieju par mieszanych. Rzeszowsko - kazańska para w czterech swoich występach oddała rywalom zaledwie jednego seta, a w wielkim finale wręcz rozgromiła rosyjski debel Utoczkin/Semienowa w setach kolejno do: 1, 2 i 4.

Na ćwierćfinałach zmagania w mikście zakończyli Tomasz Lewandowski (w parze z reprezentantą AZS Częstochowa, Agatą Pastor) oraz Paweł Chmiel (w duecie z inną częstochowianką, Xin Yang). Lepiej podszło im w turnieju deblowym, gdzie grając w parze uplasowali się na miejscach 3. - 4.

W tym roku niestety nie udało się wywalczyć medalu w turnieju singlowym. Podobnie jak w mikście, zarówno Paweł Chmiel, jak i Tomasz Lewandowski, zmagania zakończyli na etapie ćwierćfinału. Triumfował reprezentant Uniwersytetu z Orenburga, Michaił Gładyszew.

Drabinka turnieju gier pojedynczych mężczyzn
Drabinka turnieju gier podwójnych mężczyzn
Drabinka turnieju gier par mieszanych
Czytano: 1655 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska