AZS Politechnika Rzeszów - Rzeszowianie ponownie zagrają w Pucharze ETTU
Rzeszowianie ponownie zagrają w Pucharze ETTU

14 lipca 2010, 15:15 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Podobnie jak w zeszłym sezonie, pingpongiści Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Rzeszów wystartują w międzynarodowym Pucharze ETTU. Pod koniec września podopieczni trenera Tadeusza Czułno wyjadą do Hiszpanii, by tam rozegrać trójmecz pierwszej rundy.

Rywalami akademików będą ekipy: Irun Leka Enea (Hiszpania, gospodarz) oraz GD do Salao Recreativo dos Toledos (Portugalia). Pierwsze mecze zostaną rozegrane 25 i 26 września.

Łącznie w tegorocznej edycji ETTU Cup wystartuje aż pięć polskich drużyn. Od pierwszej rundy zmagania rozpoczną też zawodnicy GKS Gorzovii Gorzów i ASTS Olimpia-Unia Grudziądz, od drugiej - KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki, a dopiero w fazie pucharowej rozpoczną bój mistrzynie kraju z KTS Tarnobrzeg.

Przypomnijmy, że przed rokiem rzeszowianom udało się dotrzeć do drugiej rundy pucharu, a ta rozgrywana była w hali Politechniki. Turniej wygrali wówczas Włosi z CUS Torino, uzyskując awans, a ówcześni brązowi medaliści mistrzostw Polski zajęli drugie miejsce.