AZS Politechnika Rzeszów - Paweł Chmiel i Piotr Cyrnek mistrzami Polski AZS!
Paweł Chmiel i Piotr Cyrnek mistrzami Polski AZS!

1 września 2010, 22:28 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Grzegorz Mentel

Paweł Chmiel nie miał sobie równych w kategorii seniorów, zaś Piotr Cyrnek w kategorii kadetów podczas rozgrywanych w Częstochowie tegorocznych mistrzostwach Polski AZS! Reprezentanci SPAR AZS Politechniki Rzeszów sięgnęli po medale zarówno w turniejach pojedynczych, deblowych, jak i mieszanych.

Rzeszowianie pojechali do Częstochowy łącznie w siedmioosobowej grupie. Poza ekstraklasową trójką - Pawłem i Piotrem Chmielami, a także Tomaszem Lewandowskim, spośród których miał się wyłonić mistrz w kategorii seniorów - trener Tadeusz Czułno zabrał ze sobą również kilku utalentowanych młodzieżowców. W mistrzostwach, obok wspomnianego już Cyrnka, wystąpili: Mateusz Chwaszcz, Mateusz Pięciak, a także Jakub Chłędowski.

Główna uwaga skupiała się naturalnie na turnieju seniorów. O tym, że rzeszowscy akademicy słusznie byli uważani za faworytów turnieju niech świadczy fakt, że stanęli oni na wszystkich stopniach podium. Paweł Chmiel w finale pokonał Tomasza Lewandowskiego, zaś trzecią lokatę ex eaquo zajęli Piotr Chmiel i reprezentant AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, Radosław Żabski.

Pingpongiści znad Wisłoka triumfowali też w turnieju deblowym. Tomasz Lewandowski i Piotr Chmiel zajęli pierwsze miejsce, a Paweł Chmiel do spółki z Radosławem Żabskim - drugie. Paweł Chmiel na najwyższym stopniu podium stanął też w turnieju par mieszanych, grając w duecie z Anną Janta-Lipińską, a Lewandowski - w parze z Yang Xin - zajął drugie miejsce.

Chwałę Politechnice Rzeszowskiej przyniósł też Piotr Cyrnek. Mistrz Podkarpacia w kategorii kadetów nie pozostawił złudzeń swoim rówieśnikom, sięgając po złoto w turnieju gier pojedynczych, podwójnych (w parze z Patrykiem Bajorem z AZS UE Wrocław) oraz mieszanych (w duecie z Kamilą Gębką z AZS AJD Częstochowa).

Do pobrania: pełna klasyfikacja akademickich mistrzostw Polski