AZS Politechnika Rzeszów - Akademicy zagrają z wicemistrzami Polski
Akademicy zagrają z wicemistrzami Polski

29 września 2010, 16:27 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

W czwartek o godzinie 18:00 pingpongistów SPAR AZS Politechniki Rzeszów czeka pierwszy w tym sezonie mecz ligowy rozgrywany u siebie. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Tadeusza Czułno będzie ekipa Ternaeben Pogoń Lębork - aktualny wicemistrz Polski.

Przed tygodniem, w występie inaugurującym nowe rozgrywki gracze z Lęborka przegrali u siebie 2:3 z ZKS Drzonków - nowo sprowadzeni: Patryk Chojnowski i Li Bochao nie zdołali skutecznie zapełnić luki powstałej po odejściu lidera, Bartosza Sucha.

Na papierze minimalnymi faworytami czwartkowego pojedynku wydają się być rzeszowianie, jednak kluczowa dla losów całego spotkania okaże się dyspozycja Tomasza Lewandowskiego. Kapitan akademików bowiem z odnowionym urazem biodra wrócił z podróży do Hiszpanii, gdzie rozgrywana była pierwsza runda Pucharu ETTU, a przypomnijmy, że to jego dwa punkty przyczyniły się do zwycięstwa SPAR AZS w pierwszym pojedynku tego sezonu - przeciwko EPA Besser Opoka Trzebinia.

SPAR AZS Politechnika Rzeszów - Ternaeben Pogoń Lębork
30 września 2010 roku, godz. 18:00, Rzeszów, ul. Poznańska 2a
(Centrum Dydaktyczno - Sportowe Politechniki Rzeszowskiej)
Wstęp wolny.