AZS Politechnika Rzeszów - Paweł Chmiel trzeci w I OTK Seniorów!
Paweł Chmiel trzeci w I OTK Seniorów!

3 paĹşdziernika 2010, 21:08 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Ireneusz Kanabrodzki

Znakomicie rozpoczął tegoroczny cykl Ogólnopolskich Turniejów Kwalifikacyjnych Paweł Chmiel. W rozgrywanych w Nowej Rudzie zawodach reprezentant SPAR AZS Politechniki Rzeszów zajął trzecie miejsce, przegrywając walkę o finał z aktualnym wicemistrzem Polski, Jarosławem Tomickim.

W turnieju głównym Paweł Chmiel odniósł dwie wygrane - najpierw pokonał 4:0 Marcina Czerniawskiego, a następnie w fantastycznym pojedynku okazał się lepszy od reprezentanta kraju, Bartosza Sucha (4:2).

W finale imprezy Tomicki uznał wyższość Daniela Góraka. Co ciekawe, trzecią lokatę ex eaquo z Pawłem Chmielem zajął gracz Bogorii Grodzisk Mazowiecki - pochodzący z Podkarpacia Robert Floras.

To właśnie z nim już w pierwszym meczu w turnieju głównym przegrał kapitan akademików, Tomasz Lewandowski. Później rzeszowianin uległ jeszcze Patrykowi Jendrzejewskiemu i ostatecznie został sklasyfikowany na miejscach 13 - 16. Trzeci z reprezentantów SPAR AZS, Piotr Chmiel nie wszedł do turnieju głównego.

Czytano: 1977 razy

Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu