AZS Politechnika Rzeszów - SPAR AZS wciąż niepokonany w lidze! (zdjęcia)
SPAR AZS wciąż niepokonany w lidze! (zdjęcia)

5 paĹşdziernika 2010, 20:19 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Po trzech kolejkach pingpongiści SPAR AZS Politechniki Rzeszów mogą dumnie zasiadać na fotelu lidera rozgrywek Superligi mężczyzn. Po wygranych nad EPS Besser Opoką Trzebinia i Ternaeben Pogoń Lębork, teraz podopieczni trenera Tadeusza Czułno nie dali większych szans zawodnikom GLKS Wanzl Scania Nadarzyn, wygrywając 3:0.

W pierwszym pojedynku Tomasz Lewandowski pewnie pokonał Xu Rui. Wyrównany był jedynie trzeci set, który padł łupem Chińczyka. W pozostałych partiach przewaga kapitana akademików nie podlegała dyskusji.

Zgromadzeni na hali w licznej grupie kibice ze zniecierpliwieniem wyczekiwali jednak pojedynku Pawła Chmiela z Marcinem Kusińskim. Mający na swoim koncie występy w reprezentacji Polski pingpongiści stworzyli niesamowite widowisko, zapisując naprzemian na swoje konta kolejne partie.

Ozdobą pojedynku był czwarty set, w którym najpierw Kusiński objął prowadzenie 5:0, by chwilę później prowadzić już tylko 6:5. Passa Chmiela chwilowo dobiegła końca i to gracz gości miał piłki setowe przy stanie 10:7. Wtedy do głosu znowu doszedł rzeszowianin, zdobywając cztery punkty z rzędu. Grę nerwów i żywiołowo reagującą publiczność przezwyciężył jednak Kusiński, wygrywając seta na przewagi do 13. Decydująca piąta partia została już bezdyskusyjnie zapisana na konto Pawła Chmiela.

Formalności miał dopełnić Piotr Chmiel, który w pojedynku na trzecim stole zagrał ze Zbigniewem Grześlakiem. Zaczęło się zgodnie z planem, bo od gładkiej wygranej w pierwszym secie. W drugim lepiej zaprezentował się już jednak rywal. Sytuacja powtórzyła się w trzeciej i czwartej partii, po których nadal był remis 2:2. W piątej odsłonie Chmiel nie pozostawił jednak Grześlakowi złudzeń, szybko wychodząc na prowadzenie 6:0 i wygrywając ostatecznie 11:4.

SPAR AZS Politechnika Rzeszów - GLKS Wanzl Scania Nadarzyn 3:0
Tomasz Lewandowski - Xu Rui 3:1 (11:7, 11:7, 10:12, 11:6)
Paweł Chmiel - Marcin Kusiński 3:2 (11:9, 10:12, 11:6, 13:15, 11:4)
Piotr Chmiel - Zbigniew Grześlak 3:2 (11:7, 8:11, 11:9, 8:11, 11:4)

Czytano: 2054 razy

Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu