AZS Politechnika Rzeszów - Leszek Bać: ten sport kształtuje charakter
Leszek Bać: ten sport kształtuje charakter

6 paĹşdziernika 2010, 21:15 | dod. Tomasz Pasternak | fot. SPAR

Ostatni mecz z GLKS Wanzl Scania Nadarzyn dostarczył wiele pozytywnych emocji Leszkowi Baciowi - prezesowi spółki "Bać-Pol", sponsorującej tenisistów stołowych Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Rzeszów. Akademicy wygrali i zasiedli na fotelu lidera Superligi mężczyzn, a prezes udzielił krótkiego wywiadu portalowi internetowemu Rzeszow4u.pl, z którym to - wraz z początkiem października - SPAR AZS oficjalnie nawiązał współpracę.

- Firma "Bać-Pol" od kilku lat jest sponsorem rzeszowskich pingpongistów. Co sprawiło, że zainteresowali się Państwo właśnie tą dyscypliną sportu?
- Kiedyś, jako dziecko, grałem w tenisa stołowego i mam dużą sympatię do tej dyscypliny sportu. Uważam, że jest to sport dla osób o odpowiednich charakterach, dla osób, które poprzez ten sport mogą nauczyć się bardzo wiele. Teraz, jako osoba, która kieruje firmą "Bać-Pol", mogę pomóc we wsparciu dyscypliny, która w Rzeszowie i na Podkarpaciu jest mało popularna.

- Czyli Pańska obecność podczas meczu pingpongistów to nie tylko odpoczynek po pracy, ale też jedna z pasji?
- Pasja i możliwość oglądania zawodników, którzy grają na bardzo wysokim poziomie. Niestety, mi, jako osobie, która grała w pingponga, nie było dane dojść do tak wysokiej klasy jak Tomasz Lewandowski czy bracia Chmielowie.

- A czy obecnie gra Pan jeszcze w tenisa stołowego?
- Teraz tylko rekreacyjnie, ale jeszcze dwa lata temu w Rzeszowie grałem w IV lidze.

- Czy próbował się Pan zmierzyć z zawodnikami Politechniki?
- Tak, czasami z Tomkiem Lewandowskim trochę sobie "poodbijam", ale to można nazwać treningiem. Jest radość i przyjemność potrenowania z takimi zawodnikami, ale oni też nie mają czasu na to, by grać ze słabszym rywalem.

- W tym roku w nazwie klubu pojawił się nowy sponsor - firma "SPAR". Czy jest ona w jakiś sposób związana z "Bać-Polem"?
- Te firmy są powiązane kapitałowo. Na początku stycznia firma "Bać-Pol" kupiła firmę "SPAR Polska", a ta z kolei należy o sieci "SPAR International", czyli międzynarodowego koncernu. Jest to największa sieć supermarketów na świecie. W tej chwili liczy 14 tysięcy sklepów. "Bać-Pol" ma licencję do używania tego znaku w Polsce i do organizacji sieci franchisingowej "SPAR Polska".

- Przed sezonem zawodnicy i trenerzy stawiają przed sobą jakieś cele. Dotyczy to także sponsorów. Zatem, jakie cele stawia Pan w tym sezonie przed drużyną SPAR AZS Politechniki Rzeszów?
- W tym roku życzę trenerowi Tadeuszowi Czułnie i grającym zawodnikom, by znaleźli się tak wysoko, jak będzie to możliwe. Jeśli w tym roku zagrają ambitnie, wykażą chęć gry i podołają sprawom organizacyjnym, będziemy z tego, jako sponsorzy i kibice, zadowoleni. W przyszłym roku jest szansa na zwiększenie budżetu dla tej drużyny i wtedy będzie możliwość walki o pierwsze miejsce w Polsce.

- Po trzech kolejkach rzeszowianie z kompletem zwycięstw znajdują się na pierwszym miejscu w tabeli. Początek sezonu jest zatem bardzo obiecujący...
- Jako sponsor, muszę przyznać, że na razie jest pięknie. Szkoda tylko, że tak dobrze grającą drużynę ogląda tak mało osób. Telewizja i inne media niezbyt interesują się tą dyscypliną, która jest słabo rozreklamowana. Sądzę, że każde dziecko w szkole podstawowej ma okazję grać w tenisa stołowego i dziwię się, że niewielu rodziców zabiera swoje dzieci na takie mecze, gdzie mogą zobaczyć grę zawodników na wysokim poziomie. Mamy znakomitą drużynę w Rzeszowie i apeluję do rodziców, aby zabierali swoje pociechy na spotkania, zachęcając je do tego, aby mogły spróbować swoich sił, bo ten sport w dobry sposób wyrabia charakter człowieka.

- Dziękuję za rozmowę.
- Bardzo dziękuję.

Rozmawiał: Wojciech Maryjka - portal Rzeszow4u.pl.