AZS Politechnika Rzeszów - Bezcenna wygrana rzeszowian w Drzonkowie!
Bezcenna wygrana rzeszowian w Drzonkowie!

12 paĹşdziernika 2010, 22:22 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Pingpongiści SPAR AZS Politechniki Rzeszów utrzymali się na fotelu lidera Superligi mężczyzn, w wyjazdowym meczu 4. kolejki wygrywając z ZKS Drzonków. Podopieczni trenera Tadeusza Czułno stoczyli morderczy bój, mogąc unieść ręce w geście triumfu dopiero po pięciu pojedynkach.

Akademikom życie tego wieczoru do granic możliwości utrudnił Chińczyk Lei Yi, wygrywając obydwa swoje pojedynki. Co więcej, oddał zaledwie jednego seta - Tomaszowi Lewandowskiemu w czwartej partii, a w pojedynku na pierwszym stole z Pawłem Chmielem wygrał gładko 3:0.

W tej sytuacji ZKS-owi wystarczał jeden punkt dorzucony przez Daniela Bąka bądź Jacka Nowokuńskiego, jednak żaden z nich nie stanął na wysokości zadania. Obaj przegrali po jednej partii w stosunku 2:3 - zdecydowanie bliżej przechylenia szali na korzyść swojego zespołu był Bąk.

W piątym meczu, z Pawłem Chmielem, prowadził już 2:0 w setach, trzecią odsłonę przegrywając na przewagi. Ostatecznie to rzeszowianin powrócił z dalekiej podróży, wygrywając także w czwartym i piątym secie.

ZKS Drzonków - SPAR AZS Politechnika Rzeszów 2:3
Lei Yi - Paweł Chmiel 3:0 (11:5, 11:7, 11:7)
Daniel Bąk - Tomasz Lewandowski 0:3 (6:11, 6:11, 7:11)
Jacek Nowokuński - Piotr Chmiel 2:3 (11:9, 8:11, 7:11, 12:10, 3:11)
Lei Yi - Tomasz Lewandowski 3:1 (4:11, 13:11, 11:6, 11:4)
Daniel Bąk - Paweł Chmiel 2:3 (11:3, 15:13, 10:12, 8:11, 8:11)

Czytano: 1790 razy

Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu