AZS Politechnika Rzeszów - Pierwsza porażka rzeszowskich akademików
Pierwsza porażka rzeszowskich akademików

26 paĹşdziernika 2010, 23:29 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Pierwszej w tym sezonie porażki ligowej doznali pingpongiści SPAR AZS Politechniki Rzeszów. W Grudziądzu podopieczni trenera Tadeusza Czułno ulegli 0:3 ekipie Olimpia-Unia i w konsekwencji muszą opuścić fotel lidera Superligi mężczyzn.

Pojedynek dla rzeszowian rozpoczął się bardzo dobrze, bo po dwóch setach Tomasz Lewandowski prowadził 2:0 z reprezentantem Polski, Bartoszem Suchem. Co więcej, w trzecim secie tylko dwie piłki dzieliły kapitana akademików od niespodziewanie łatwego zwycięstwa i możliwości wyprowadzenia swojej ekipy na prowadzenie. Niestety, zarówno trzecia, jak i czwarta oraz piąta partia padły łupem Sucha.

Zacięte boje toczyli też bracia Paweł i Piotr Chmielowie. Pierwszy w czterech setach przegrał z Chińczykiem Liu Kaiem, a drugi - mimo prowadzenia 2:1 w setach - musiał uznać wyższość młodszego Mateusza Gołębiowskiego.

ASTS Olimpia-Unia Grudziądz - SPAR AZS Politechnika Rzeszów 3:0
Bartosz Such - Tomasz Lewandowski 3:2 (6:11, 9:11, 11:9, 11:5, 11:9)
Liu Kai - Paweł Chmiel 3:1 (12:10, 9:11, 11:7, 11:9)
Mateusz Gołębiowski - Piotr Chmiel 3:2 (7:11, 11:8, 14:16, 11:9, 11:8)

Czytano: 1630 razy

Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu