AZS Politechnika Rzeszów - Rzeszowianie górą w najlepszym meczu sezonu!
Rzeszowianie górą w najlepszym meczu sezonu!

2 listopada 2010, 21:03 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Gra na bębnie i chóralne okrzyki - takiego dopingu hala sportowa Politechniki Rzeszowskiej podczas meczów Superligi mężczyzn jeszcze nie doświadczyła! Niesieni przez miejsowych kibiców pingpongiści SPAR AZS Politechniki Rzeszów po najlepszym w tym sezonie, pełnym zwrotów akcji pojedynku pokonali 3:2 ekipę BTTS Silesia Miechowice!

Bęben przywiozła ze sobą nieliczna, ale bardzo głośna ekipa gości z Miechowic. Przywieźli oni też Karola Szotka, który napsuł mnóstwo krwi rzeszowskim fanom i zawodnikom SPAR AZS, a przede wszystkim ich opiekunowi Tadeuszowi Czułno.

Kiedy po zwycięstwach Szotka nad Tomaszem Lewandowskim i Karola Strowskiego-Prusa nad Piotrem Chmielem Silesia dość niespodziewanie objęła prowadzenie 2:1, okazało się, że SPAR AZS tego wieczoru ma, oprócz rezerwowego Piotra Cyrnka, jeszcze jednego, czwartego grającego zawodnika - kibiców.

Tomasz Lewandowski gładko wygrał dwa pierwsze sety z Michałem Kleprlikiem i bliski był zakończenia meczu w trzech setach. W jego grę zaczęła wdzierać się jednak nerwowość, która przyniosła skutek w postaci porażek w trzeciej i czwartej partii. Sprawy w swoje ręce, a właściwie - gardła wzięli miejscowi sympatycy. Zagrzali do gry kapitana akademików do tego stopnia, że zaczął on seta od prowadzenia 6:0 i już go nie wypuścił.

Tę samą broń rzeszowianie zastosowali w pojedynku Pawła Chmiela z Karolem Szotkiem. Zadanie było trudniejsze, bowiem reprezentant Silesii prowadził już 2:1 w setach. Nerwy na wodzy skuteczniej utrzymał jednak rzeszowianin - górą był zarówno w czwartej, jak i piątej partii, mogąc ostatecznie wynagrodzić kibicom gorący doping w postaci dwóch punktów zapisanych na koncie SPAR AZS.

Było to piąte w tym sezonie zwycięstwo podopiecznych trenera Czułno w Superlidze mężczyzn i bezsprzecznie jeden z najbardziej emocjonujących pojedynków w ekstraklasowej historii sekcji tenisa stołowego na Politechnice Rzeszowskiej.

SPAR AZS Politechnika Rzeszów - BTTS Silesia Miechowice 3:2
Tomasz Lewandowski - Karol Szotek 2:3 (11:7, 8:11, 9:11, 11:9, 6:11)
Paweł Chmiel - Michał Kleprlik 3:1 (11:0, 9:11, 11:5, 11:7)
Piotr Chmiel - Karol Strowski-Prus 0:3 (9:11, 8:11, 3:11)
Tomasz Lewandowski - Michał Kleprlik 3:2 (11:3, 11:5, 9:11, 4:11, 11:3)
Paweł Chmiel - Karol Szotek 3:2 (9:11, 11:8, 6:11, 11:7, 11:8)

Czytano: 1654 razy

Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu