AZS Politechnika Rzeszów - SPAR AZS nie sprostał na wyjeździe Gorzovii
SPAR AZS nie sprostał na wyjeździe Gorzovii

17 listopada 2010, 07:31 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Po przerwie przeznaczonej na występ w Polish Open 2010 do ligowych zmagań powrócili pingpongiści SPAR AZS Politechniki Rzeszów. W wyjazdowym meczu podopieczni trenera Tadeusza Czułno ponieśli drugą w tym sezonie porażkę, ulegając 2:3 GKS Gorzovii Romus Gorzów.

Rzeszowianie stawili opór aktualnym brązowym medalistom Superligi mężczyzn, po trzech partiach prowadząc nawet 2:1. Tomasz Lewandowski uległ co prawda Martinowi Olejnikowi, ale później Paweł i Piotr Chmielowie pokonali odpowiednio: Pawła Platonowa oraz Radosława Żabskiego.

W tej sytuacji akademikom do zwycięstwa wystarczał jeszcze jeden zdobyty punkt. Zacięty bój z Olejnikiem stoczył Paweł Chmiel, ostatecznie przegrywając jednak 1:3 (aż trzy sety zakończone na przewagi). Nie udało się też niestety Lewandowskiemu w meczu z Platonowem. Kapitan SPAR AZS, który zaledwie kilka dni temu w Warszawie walczył jak równy z równym z mistrzem olimpijskim z Aten, Ryu Seung Minem, nawiązał walkę jedynie w pierwszym secie.

Na skutek drugiej w tym sezonie porażki ligowej rzeszowianie spadli na czwartą pozycję w tabeli, a już w najbliższy wtorek czeka ich najtrudniejszy mecz w pierwszej rundzie - wyjazdowa potyczka z mistrzem Polski, Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

GKS Gorzovia Romus Gorzów - SPAR AZS Politechnika Rzeszów 3:2
Martin Olejnik - Tomasz Lewandowski 3:0 (11:8, 11:5, 11:6)
Paweł Platonow - Paweł Chmiel 1:3 (11:8, 7:11, 6:11, 7:11)
Radosław Żabski - Piotr Chmiel 1:3 (11:8, 12:14, 9:11, 4:11)
Martin Olejnik - Paweł Chmiel 3:1 (11:6, 12:14, 12:10, 14:12)
Paweł Platonow - Tomasz Lewandowski 3:0 (14:12, 11:5, 11:5)

Czytano: 1777 razy

Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu