AZS Politechnika Rzeszów - Rzeszowianie powalczyli w "jaskini lwa"
Rzeszowianie powalczyli w jaskini lwa

Rzeszowianie powalczyli w "jaskini lwa"


23 listopada 2010, 19:58 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Grzegorz Mentel

Pingpongiści SPAR AZS Politechniki Rzeszów mogą wracać z podniesionymi głowami z wyjazdowego pojedynku z Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Faworyzowana ekipa gospodarzy wygrała mecz 3:1, ale podopieczni trenera Tadeusza Czułno stawili aktualnym mistrzom Polski solidny opór.W pierwszej partii recepty na urwanie choćby jednego seta indywidualnemu mistrzowi kraju, Danielowi Górakowi nie mógł znaleźć kapitan SPAR AZS, Tomasz Lewandowski. Na więcej pozwolili sobie bracia Paweł i Piotr Chmielowie. Pierwszy z nich od zwycięskiego seta rozpoczął potyczkę z reprezentantem Polski, Wang Zeng Yi. Stopniowo inicjatywę zaczął przejmować jednak rywal, legitymujący się najlepszym bilansem indywidualnym w tegorocznych rozgrywkach Superligi mężczyzn, i ostatecznie wygrał kolejne trzy sety.

Najbardziej zażarty bój stoczył Piotr Chmiel z pochodzącym z Podkarpacia utalentowanym młodzieżowcem Robertem Florasem. Gracz Bogorii prowadził już 2:1 w setach, ale konsekwentna gra rzeszowianina pozwoliła mu najpierw doprowadzić do piątej partii, a następnie triumfować również w niej (pomimo niekorzystnego wyniku przy stanie 3:6).

Zwycięstwo Piotra zmotywowało do działania jego brata. Paweł Chmiel bardzo dobre rozpoczął grę z Górakiem, prowadząc z pierwszym secie już 10:6. Gracz gospodarzy zdobył jednak sześć kolejnych oczek i wygrał zarówno tę, jak i następną odsłonę. Łupem Chmiela padł trzeci set i kiedy wydawało się, że powalczy o "pięciosetówkę", fenomenalną dyspozycję zaprezentował mistrz Polski, wygrywając partię do 4.

W kolejny wtorek, 30 listopada akademików czeka arcyważny mecz we własnej hali z ekipą Condohotels Morliny Ostróda, który może zaważyć na tym, która z tych drużyn zagra w kończących sezon rozgrywkach play-off. Podobnie jak z pojedynku z Bogorią, transmisję "na żywo" przeprowadzi stacja Orange sport info. Będzie to pierwsza w historii tego typu relacja z rozgrywanego w hali Politechniki Rzeszowskiej meczu ekstraklasy tenisa stołowego.

KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki - SPAR AZS Politechnika Rzeszów 3:1
Daniel Górak - Tomasz Lewandowski 3:0 (11:8, 11:6, 12:10)
Wang Zeng Yi - Paweł Chmiel 3:1 (12:14, 11:7, 11:9, 11:7)
Robert Floras - Piotr Chmiel 2:3 (11:3, 11:13, 11:7, 6:11, 9:11)
Daniel Górak - Paweł Chmiel 3:1 (12:10, 11:5, 4:11, 11:4)

Czytano: 1680 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska