AZS Politechnika Rzeszów - Rzeszowianie powalczyli w "jaskini lwa"
Rzeszowianie powalczyli w jaskini lwa

Rzeszowianie powalczyli w "jaskini lwa"

23 listopada 2010, 19:58 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Grzegorz Mentel

Pingpongiści SPAR AZS Politechniki Rzeszów mogą wracać z podniesionymi głowami z wyjazdowego pojedynku z Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Faworyzowana ekipa gospodarzy wygrała mecz 3:1, ale podopieczni trenera Tadeusza Czułno stawili aktualnym mistrzom Polski solidny opór.

W pierwszej partii recepty na urwanie choćby jednego seta indywidualnemu mistrzowi kraju, Danielowi Górakowi nie mógł znaleźć kapitan SPAR AZS, Tomasz Lewandowski. Na więcej pozwolili sobie bracia Paweł i Piotr Chmielowie. Pierwszy z nich od zwycięskiego seta rozpoczął potyczkę z reprezentantem Polski, Wang Zeng Yi. Stopniowo inicjatywę zaczął przejmować jednak rywal, legitymujący się najlepszym bilansem indywidualnym w tegorocznych rozgrywkach Superligi mężczyzn, i ostatecznie wygrał kolejne trzy sety.

Najbardziej zażarty bój stoczył Piotr Chmiel z pochodzącym z Podkarpacia utalentowanym młodzieżowcem Robertem Florasem. Gracz Bogorii prowadził już 2:1 w setach, ale konsekwentna gra rzeszowianina pozwoliła mu najpierw doprowadzić do piątej partii, a następnie triumfować również w niej (pomimo niekorzystnego wyniku przy stanie 3:6).

Zwycięstwo Piotra zmotywowało do działania jego brata. Paweł Chmiel bardzo dobre rozpoczął grę z Górakiem, prowadząc z pierwszym secie już 10:6. Gracz gospodarzy zdobył jednak sześć kolejnych oczek i wygrał zarówno tę, jak i następną odsłonę. Łupem Chmiela padł trzeci set i kiedy wydawało się, że powalczy o "pięciosetówkę", fenomenalną dyspozycję zaprezentował mistrz Polski, wygrywając partię do 4.

W kolejny wtorek, 30 listopada akademików czeka arcyważny mecz we własnej hali z ekipą Condohotels Morliny Ostróda, który może zaważyć na tym, która z tych drużyn zagra w kończących sezon rozgrywkach play-off. Podobnie jak z pojedynku z Bogorią, transmisję "na żywo" przeprowadzi stacja Orange sport info. Będzie to pierwsza w historii tego typu relacja z rozgrywanego w hali Politechniki Rzeszowskiej meczu ekstraklasy tenisa stołowego.

KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki - SPAR AZS Politechnika Rzeszów 3:1
Daniel Górak - Tomasz Lewandowski 3:0 (11:8, 11:6, 12:10)
Wang Zeng Yi - Paweł Chmiel 3:1 (12:14, 11:7, 11:9, 11:7)
Robert Floras - Piotr Chmiel 2:3 (11:3, 11:13, 11:7, 6:11, 9:11)
Daniel Górak - Paweł Chmiel 3:1 (12:10, 11:5, 4:11, 11:4)

Czytano: 1680 razy

Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu