AZS Politechnika Rzeszów - Bracia Szarmachowie znów lepsi od Chmieli
Bracia Szarmachowie znów lepsi od Chmieli

30 listopada 2010, 21:44 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

W dalszym ciągu nie mogą znaleźć recepty na pokonanie ekipy Condohotels Morliny Ostróda pingpongiści SPAR AZS Politechniki Rzeszów. Już po raz trzeci z rzędu podopieczni trenera Tadeusza Czułno musieli uznać wyższość drużyny, której trzon stanowią bracia Karol i Bartosz Szarmachowie - tym razem przegrywając 2:3 w meczu 9. kolejki tegorocznych rozgrywek Superligi mężćzyzn.

Już od początku rzeszowianie mieli "pod górkę", bo w pojedynku z Pawłem Chmielem z bardzo dobrej strony zaprezentował się Szymon Malicki. Zawodnik gości oddał Chmielowi tylko drugiego seta. Nieciekawie zrobiło się także w meczu kapitana Tomasza Lewandowskiego z Karolem Szarmachem - rzeszowianin przegrywał już 1:2 w setach. Solidną grą doprowadził do wyrównania, ale w piątej partii musiał bronić piłek meczowych przy stanie 8:10. Gracz z Ostródy popełnił jednak kilka błędów i to Lewandowski zapisał pierwszy punkt na konto SPAR AZS.

Za ciosem nie poszedł niestety Piotr Chmiel. Brat-bliźniak Pawła w pojedynku z bratem-bliźniakiem Karola Szarmacha, Bartoszem górą był jedynie w drugim secie. Mini-rewanż wziął Paweł Chmiel, doprowadzając do ponownego remisu. O wszystkim decydowało starcie Lewandowskiego z Malickim. Kapitan akademików po trzech partiach prowadził 2:1 i wydawało się, że szczęście znowu będzie po stronie rzeszowian. Z każdym kolejnym zagraniem robiło się jednak coraz bardziej nerwowo, a w tych warunkach więcej zimnej krwi zachował reprezentant Ostródy. Wygrał w pięciu setach i dał swojej drużynie upragnione dwa punkty.

Była to trzecia z rzędu porażka rzeszowian w lidze. Rundę jesienną kończą oni na piątym miejscu w tabeli, zamieniając się pozycjami z ekipą Condohotels Morliny (awans na czwartą lokatę). Rozgrywki Superligi wznowione zostaną dopiero po Nowym Roku.

SPAR AZS Politechnika Rzeszów - Condohotels Morliny Ostróda 2:3
Paweł Chmiel - Szymon Malicki 1:3 (7:11, 11:9, 10:12, 7:11)
Tomasz Lewandowski - Karol Szarmach 3:2 (11:6, 6:11, 9:11, 11:8, 13:11)
Piotr Chmiel - Bartosz Szarmach 1:3 (7:11, 11:4, 4:11, 8:11)
Paweł Chmiel - Karol Szarmach 3:1 (14:12, 6:11, 12:10, 11:4)
Tomasz Lewandowski - Szymon Malicki 2:3 (6:11, 12:10, 11:6, 9:11, 7:11)

Czytano: 1669 razy

Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu