AZS Politechnika Rzeszów - Lewandowski trzeci w II OTK Seniorów!
Lewandowski trzeci w II OTK Seniorów!

Lewandowski trzeci w II OTK Seniorów!


19 grudnia 2010, 20:16 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Mocnym akcentem zakończył bieżący rok Tomasz Lewandowski. Tydzień po tym jak ustanowił rekord Polski w uderzeniu piłeczki pingpongowej, zajął on trzecie miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Seniorów. Podczas rozgrywanej w Zawierciu imprezy kapitan SPAR AZS Politechniki Rzeszów powtórzył więc wyczyn Pawła Chmiela z pierwszego cyklu OTK.Wyniki: II OTK Seniorów

W turnieju głównym zawodów zameldowała się cała trójka akademików. Najmniej szczęścia miał Piotr Chmiel, którego los już w pierwszej rundzie skojarzył z reprezentantem Polski, Bartoszem Suchem. Rzeszowianin musiał uznać wyższość rywala w pięciu setach i ostatecznie sklasyfikowano go na pozycjach 13 - 16.

Lepiej powiodło się Pawłowi Chmielowi, który po gładkim zwycięstwie (4:0) nad Zbigniewem Grześlakiem wszedł do najlepszej "ósemki". W ćwierćfinale jednak czekał na niego Lewandowski, który w pięciu setach uporał się z Markiem Prądzińskim.

Rzeszowianie stoczyli jeden z najbardziej zaciętych pojedynków II OTK. Wystarczy napisać, że zakończył się on dopiero po siedmiu setach, a z pięciu pierwszych partii cztery zakończyły się wygraną w stosunku 11:9 i piąta - 12:10. Ostatecznie "Lewy" wygrał 4:3 (9:11, 11:9, 12:10, 9:11, 11:9, 3:11, 11:6), a Paweł Chmiel zajął miejsca 5 - 8.

Pech akademików polegał jednak na tym, że cała trójka znalazła się w jednej "połówce" turniejowej drabinki. I tak, Lewandowski w półfinale trafił na pogromcę Piotra Chmiela, Sucha. Zawodnik ASTS Olimpia-Unia Grudziądz nie dał rzeszowianinowi większych szans, wygrywając pewnie 4:0. W finale musiał jednak uznać wyższość Daniela Góraka, który triumfował po siedmiosetowej walce.

Czytano: 1651 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska