AZS Politechnika Rzeszów - Kulisy przybycia Leszka Kucharskiego do Rzeszowa
Kulisy przybycia Leszka Kucharskiego do Rzeszowa

22 grudnia 2010, 19:21 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Superliga.com.pl

- Ja robię w tym klubie wszystko i już nie daję rady w sprawach organizacyjno - finansowych. Zresztą przyznaję, że nie chce mi się jeździć na wszystkie mecze. Potrzebny był nam nowy impuls - tak w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" nawiązanie współpracy z Leszkiem Kucharskim skomentował trener Tadeusz Czułno. Opiekun SPAR AZS Politechniki Rzeszów przekaże teraz obowiązki związane z prowadzeniem drużyny byłemu szkoleniowcowi kadry Polski kobiet, a sam skoncentruje się na zadaniach typowo menedżerskich.

Umowa pomiędzy rzeszowskim klubem a Kucharskim została zawarta na okres próbny i na razie na zasadzie bardziej ustnego porozumienia, niż kontraktu.

Akademicy mają mieć Kucharskiego w swoim narożniku na wszystkich meczach ligowych - z wyjątkiem dwóch pierwszych kolejek, ze względu na jego pobyt w Australii. Dodatkowo, nowy trener zobowiązał się pomóc w umożliwieniu swoim podopiecznym startu w turniejach Pro Tour. - Przed uniwersjadą chciałbym, żeby chłopcy zagrali przynajmniej w dwóch imprezach - kontynuuje na łamach "GW" trener Czułno.

- Mam nadzieję, że ta zmiana pozwoli im uruchomić dalsze rezerwy sportowe. Już Andrzej Grubba zwracał uwagę, że Leszek najlepiej czytał grę i chcę, żeby w tym procesie potrafił poukładać to u moich chłopaków. Nie ma co ukrywać, ale to posunięcie wzmocniło nas medialnie. Cała Polska aż huczy. Zresztą to byłby grzech, żeby taki człowiek był w odstawce i się marnował. Kucharski był bezrobotny, do tego mieszka niedaleko, bo w Krakowie. Nadaje się do coachingu jak nikt inny, ma doświadczenie i kontakty nie do przecenienia, ale funkcję wiodącą w klubie zostawiłem sobie.