AZS Politechnika Rzeszów - Efektowne zwycięstwo na początek roku!
Efektowne zwycięstwo na początek roku!

11 stycznia 2011, 19:52 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

W bardzo dobrym stylu rozpoczęli rundę rewanżową Wschodzący Białystok Superligi pingpongiści SPAR AZS Politechniki Rzeszów. W pierwszym w tym roku występie - jeszcze bez nowego trenera Leszka Kucharskiego w narożniku - pokonali 3:0 ekipę EPS Besser Opoka Trzebinia.

Mecz znakomicie rozpoczął kapitan Tomasz Lewandowski - w pojedynku z Jakubem Perkiem tylko w trzecim secie toczyła się wyrównana walka. Reprezentant gości prowadził w nim już nawet 10:9, ale ostatecznie więcej zimnej krwi zachował rzeszowianin i dał Politechnice prowadzenie.

Drugie spotkanie zaczęło się od mocnego uderzenie Pawła Chmiela, który w meczu z indywidualnym wicemistrzem Polski z 2010 roku, Jarosławem Tomickim wygrał dwa kolejne sety do 2 i 9. Na chwilę wytrąciła go z rytmu przerwa w grze po tym jak palec rozciął przeciwnik i przegrał trzeciego seta, ale w czwartej partii znowu był górą, triumfując na przewagi do 10.

Najwięcej emocji przyniosła potyczka Piotra Chmiela z Bogusławem Koszykiem. Reprezentant gospodarzy fantastyczną grę przeplatał seriami błędów, wygrywając sety numer dwa i cztery, a przegrywając pierwszy i trzeci. W decydującej partii było już 7:3 dla Koszyka. I znów znakomita dyspozycja pozwoliła mu wyjść na prowadzenie 8:7, ale chwilę później było już 10:8 dla gracza gości. Chmiel jednak konsekwentnie wyczekał rywala i to on triumfował do 10!

SPAR AZS Politechnika Rzeszów - EPS Besser Opoka Trzebinia 3:0
Tomasz Lewandowski - Jakub Perek 3:0 (11:4, 11:8, 14:12)
Paweł Chmiel - Jarosław Tomicki 3:1 (11:2, 11:9, 9:11, 12:10)
Piotr Chmiel - Bogusław Koszyk 3:2 (5:11, 13:11, 6:11, 13:11, 12:10)

Czytano: 1522 razy

Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu