AZS Politechnika Rzeszów - Kucharski: to był pozytywny powrót
Kucharski: to był pozytywny powrót

30 stycznia 2011, 18:08 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Superliga.com.pl

- Powrót na ławkę trenerską muszę ocenić pozytywnie, bo wygraliśmy spotkanie w Nadarzynie - przyznawał w rozmowie z serwisem Superliga.com.pl Leszek Kucharski, który w miniony wtorek zadebiutował w roli szkoleniowca pingpongistów SPAR AZS Politechniki Rzeszów. Już za dwa dni legendarny reprezentant Polski po raz pierwszy poprowadzi zespół w meczu u siebie - przeciwko ZKS Drzonków.

- Teoretycznie wydawało się, że mecz będzie łatwy, bo Nadarzyn to jedna z ostatnich drużyn w tabeli. Wiedziałem jednak, że zarówno dla nas, jak i dla nich będzie to ważne spotkanie. Do tego graliśmy na wyjeździe, a to zawsze ma znaczenie - mówił Leszek Kucharski.

- Całe życie spędziłem przy pingpongu i do końca życia będę przy pingpongu. To była tylko chwilowa przerwa. Na pewno był to miły i pozytywny powrót, bo zawsze jest miły jak się wygrywa.

Współpracę z nowym szkoleniowcem po meczu w Nadarzynie pozytywnie oceniał Piotr Chmiel. Zawodnikowi SPAR AZS dość niespodziewanie przyszło zmierzyć się z grającym trenerem GLKS Wanzl Scania, Ke Chen Li, który w tym sezonie nie rozegrał dotąd żadnego meczu. Rzeszowianin przegrywał już 0:2 w setach i 3:7 w trzeciej partii, ale udzielane ze stoickim spokojem przez Kucharskiego uwagi pozwoliły odwrócić losy meczu.

- Na pewno pomoże nam obecność takiego świetnego trenera w naszym zespole. Leszek Kucharski prowadził nas (Piotra i brata Pawła - przyp. red.) przez osiem lat w Gdańsku, gdy byliśmy w wieku młodzieżowym. Dużo widzi z boku i udziela nam cennych wskazówek. Mam nadzieję, że pomoże to nam szybko i efektownie się rozwijać - stwierdził Chmiel.