AZS Politechnika Rzeszów - Nieudany debiut Leszka Kucharskiego
Nieudany debiut Leszka Kucharskiego

1 lutego 2011, 20:26 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Superliga.com.pl

Na pewno nie takiego debiutu we własnej hali życzył sobie trener pingpongistów SPAR AZS Politechniki Rzeszów, Leszek Kucharski. Jego podopieczni w meczu 13. kolejki rozgrywek ekstraklasy mężczyzn dość niespodziewanie ulegli 1:3 ekipie ZKS Drzonków.

Mecz od samego początku układał się nerwowo. Paweł Chmiel w pojedynku z Danielem Bąkiem w jednym secie grał jak z nut, by w kolejnym oddawać inicjatywę rywalowi. Piąta partia rozpoczęła się od prowadzenia 5:2 gracza z Drzonkowa i pomimo usilnych starań rzeszowianina, nie udało mu się już odwrócić losów spotkania.

Jak wykres sinusoidy przebiegał również mecz Tomasza Lewandowskiego z Chińczykiem Lei Yi. Kapitan SPAR AZS wygrał pierwszą i trzecią partię, ulegając rywalowi w drugiej i czwartej. W decydującym secie rywalizacja punkt za punkt toczyła się do stanu 8:8 - wtedy "Lewy" podkręcił tempo i wygrał 11:9.

Z dalekiej podróży wrócił Piotr Chmiel, który w pewnym momencie przegrywał już z Jackiem Nowokuńskim 0:2 w setach i 9:10. Na przewagi wygrał tę partię, a w kolejnej poszedł za ciosem i oddał przeciwnikowi tylko trzy małe punkty. Drzonkowianin jednak łatwo się nie poddał - szybko wypracowana przewaga 8:3 pozwoliła mu kontrolować przebieg seta i wygrać cały mecz.

Wiele do powiedzenia w ostatniej potyczce z Lei Yi nie miał tymczasem Paweł Chmiel. Chińczyk narzucił rzeszowianinowi swój styl gry i nie pozwolił ugrać choćby jednego seta.

SPAR AZS Politechnika Rzeszów - ZKS Drzonków 1:3
Paweł Chmiel - Daniel Bąk 2:3 (12:14, 11:5, 2:11, 11:9, 7:11)
Tomasz Lewandowski - Lei Yi 3:2 (12:10, 9:11, 11:6, 9:11, 11:9)
Piotr Chmiel - Jacek Nowokuński 2:3 (8:11, 7:11, 14:12, 11:3, 6:11)
Paweł Chmiel - Lei Yi 0:3 (10:12, 8:11, 8:11)

Czytano: 1742 razy

Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu