AZS Politechnika Rzeszów - Lider Superligi przyjeżdża do Rzeszowa!
Lider Superligi przyjeżdża do Rzeszowa!

Lider Superligi przyjeżdża do Rzeszowa!


7 lutego 2011, 19:40 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Niezwykle trudne zadanie czeka pingpongistów SPAR AZS Politechniki Rzeszów w meczu 14. kolejki Superligi mężczyzn. Do stolicy Podkarpacia przyjeżdża bowiem aktualny lider ligi, ASTS Olimpia-Unia Grudziądz - transmisję "na żywo" ze spotkania przeprowadzi telewizja Orange Sport Info.Ekipa z Grudziądza to tegoroczny beniaminek Superligi, jednak w obecnej, już dość zaawansowanej, części sezonu pingpongiści ASTS mogą dumnie spoglądać w dół z fotela lidera - i nie należy tego rozpatrywać w kategoriach zbytniej sensacji. Do Mateusza Gołębiowskiego, który wprowadził zespół do ekstraklasy, latem dołączył reprezentant Polski, Bartosz Such, a także Chińczyk Liu Kai.

Cała ta trójka przegrała w tym sezonie jak dotąd tylko siedem partii - najlepiej w statystykach wypada Such (bilans: 15:3), za nim znajduje się Gołębiowski (12:2), a Liu Kai zamyka listę z również bardzo pozytywnym dorobkiem 9:3. Dodajmy, że nie dalej jak w weekend Mateusz Gołębiowski zwyciężył w rozgrywanym w Ciechanowie III Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Seniorów, pokonując 4:2 Piotra Chmiela.

Rzeszowscy akademicy, jeśli myślą o zdobyciu w meczu z Olimpią-Unią kompletu punktów, będą więc musieli się wspiąć na swoje sportowe wyżyny. Pomóc ma im w tym trener Leszek Kucharski, który po raz kolejny zasiądzie w narożniku SPAR AZS.

Superliga mężczyzn: SPAR AZS Politechnika Rzeszów - ASTS Olimpia-Unia Grudziądz
8 lutego 2011, godz. 17:00, ul. Poznańska 2a
(Centrum Dydaktyczno - Sportowe Politechniki Rzeszowskiej)
Wstęp wolny.

Czytano: 1431 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska