AZS Politechnika Rzeszów - Rzeszowianie bez szans w meczu z liderem
Rzeszowianie bez szans w meczu z liderem

8 lutego 2011, 18:53 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Nie pozostawili złudzeń pingpongistom SPAR AZS Politechniki Rzeszów zawodnicy ASTS Olimpii-Unii Grudziądz. W pojedynku 14. kolejki Superligi mężczyzn akademicy zdołali urwać aktualnym liderom tabeli zaledwie jednego seta i nie poprawili swojej pozycji przed nadchodzącą coraz większymi krokami rundą play-off.

Spotkanie nieudanie rozpoczął Tomasz Lewandowski, który gładko uległ Chińczykowi Liu Kaiowi. Niedosyt pozostał zwłaszcza po trzeciej partii, w której kapitan SPAR AZS prowadził już 10:7, a następnie oddał rywalowi pięć piłek z rzędu.

Lepiej układało się spotkanie Pawła Chmiela z Bartoszem Suchem. Rzeszowianin wygrał pierwszego seta i licznie zgromadzeni w hali Politechniki kibice mieli nadzieję na odwrócenie losów pojedynku. Niestety, z każdą kolejną piłką inicjatywę przejmował etatowy reprezentant Polski, wygrywając pozostałe partie.

Los swojego brata-bliźniaka podzielił Piotr Chmiel, który w trzech setach przegrał z niedawnym zwycięzcą III Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego, Mateuszem Gołębiowskim. Rzeszowianin był bliski wygranej w drugim secie, kiedy w pewnym momencie prowadził już 8:6.

SPAR AZS Politechnika Rzeszów – ASTS Olimpia-Unia Grudziądz 0:3
Tomasz Lewandowski – Liu Kai 0:3 (8:11, 7:11, 10:12)
Paweł Chmiel – Bartosz Such 1:3 (11:7, 4:11, 7:11, 3:11)
Piotr Chmiel – Mateusz Gołębiowski 0:3 (8:11, 9:11, 8:11)

Czytano: 1628 razy

Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu