AZS Politechnika Rzeszów - Akademicy przegrali "wygrany" mecz z Bogorią
Akademicy przegrali wygrany mecz z Bogorią

Akademicy przegrali "wygrany" mecz z Bogorią

1 marca 2011, 20:48 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

O niesamowitym pechu mogą mówić pingpongiści SPAR AZS Politechniki Rzeszów po meczu ligowym z Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Podopieczni trenera Leszka Kucharskiego ulegli aktualnym mistrzom Polski 1:3, choć w dwóch pojedynkach mieli wypracowaną przewagę, która teoretycznie powinna im dać zwycięstwo.

Spotkania akademików z Bogorią w ostatnich dwóch sezonach przyzwyczaiły do tego, że były pełne długich, widowiskowych wymian i nie inaczej było tym razem. Już w pierwszej partii Piotr Chmiel, który dość niespodziewanie powędrował na "pierwszy stół", stoczył niesamowity bój z wychowankiem UKS GIM-TIM 5 Stalowa Wola, Robertem Florasem. W czwartym secie rzeszowianin prowadził już 4:1, ale wtedy o czas poprosił Floras. To wybiło Chmiela z rytmu, który przy dziesięciu punktach rywala zdobył tylko dwa.

Najwięcej emocji dostarczył jednak set piąty, w którym gracz gospodarzy wygrywał w pewnym momencie 10:7. Na wyższy poziom wszedł jednak wtedy były gracz KSTS MOSiR Krosno - po bezbłędnej grze zdobył pięć kolejnych piłek i uniósł rękę w geście triumfu.

Jakby podłamany niepowodzeniem kolegi z drużyny, Tomasz Lewandowski w meczu z Wang Zeng Yi z początku nie mógł odnaleźć swojej gry. Wiatru w żagle rzeszowianin nabrał dopiero od trzeciego seta. Po zaciętych bojach wygrał tę i kolejną partię, by w końcowej odsłonie - podobnie jak wcześniej Piotr Chmiel - prowadzić 10:7. Pojedynek ponownie rozstrzygnął się na przewagi - zawodnicy naprzemian mieli piłki meczowe, a przewagę przy stanie 15:14 wreszcie wykorzystał naturalizowany reprezentant Polski. Set ten obfitował w świetne zagrania i mógłby stanowić swoistą wizytówkę tenisa stołowego.

Emocji nie brakowało jednak też w trzeciej potyczce. Paweł Chmiel mecz z Pawłem Fertikowskim rozpoczął z animuszem, ale wygrał pierwszą i trzecią partię, ulegając przeciwnikowi w setach numer 2 i 4. W ostatnim secie prowadził 10:6, ale kiedy dwie kolejne akcje zapisał na swoje konto rywal, wszyscy zaczęli się zastanawiać czy szykuje się powtórka z poprzednich gier. W następnej wymianie Fertikowski posłał jednak piłkę w siatkę, czym podtrzymał nadzieje gospodarzy.

Piotra Chmiela czekało jednak niełatwe zadanie - pojedynek z "Wandżim". Choć rzeszowianin lepiej rozpoczął pierwszego i drugiego seta, górą ostatecznie był tylko w jednym. Kolejne partie przebiegały już pod dyktando Wanga, który dwoma wygranymi pojedynami indywidualnymi zapewnił Bogorii końcowy triumf.

SPAR AZS Politechnika Rzeszów - KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Piotr Chmiel - Robert Floras 2:3 (7:11, 11:2, 11:7, 6:11, 10:12)
Tomasz Lewandowski - Wang Zeng Yi 2:3 (8:11, 7:11, 11:8, 13:11, 14:16)
Paweł Chmiel - Paweł Fertikowski 2:2 (14:12, 6:11, 11:4, 8:11, 11:8)
Piotr Chmiel - Wang Zeng Yi 1:3 (10:12, 11:5, 7:11, 7:11)

Czytano: 1732 razy

Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu