AZS Politechnika Rzeszów - Lewandowski mistrzem Polski w grze podwójnej!
Lewandowski mistrzem Polski w grze podwójnej!

6 marca 2011, 15:07 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Z trzema medalami wracają z rozgrywanych w Białymstoku Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym zawodnicy SPAR AZS Politechniki Rzeszów. Najlepiej pierwszy weekend marca będzie wspominał Tomasz Lewandowski, który w parze z Jarosłem Tomickim wywalczył tytuł mistrzowski w turnieju gier podwójnych! Do tego sukcesu kapitan akademików dołożył brąz w turnieju gier mieszanych. Trzeci krążek wywalczył Piotr Chmiel, stając na najniższym stopniu podium w potyczkach deblowych.

Lewandowski i Tomicki do najważniejszej imprezy seniorskiej w sezonie rozstawieni zostali jako para numer 1. W półfinale rzeszowsko - miechowickiemu duetowi przyszło zmierzyć się z innym zawodnikiem SPAR AZS, Piotrem Chmielem, któremu partnerował Jakub Perek. Pojedynek zakończył się po trzech wyrównanych setach, a w finale czekał już na nich reprezentacyjny debel Lucjan Błaszczyk / Wang Zeng Yi. Obie strony stanęły na wysokości zadania i spełniły oczekiwania wobec meczu finałowego. Pełna emocji i zwrotów akcji walka zakończyła się dopiero w piątym secie, który duet Lewandowski / Tomicki wygrał 11:9.

W sobotę zapadły rozstrzygnięcia w turnieju par mieszanych. Tu Lewandowski rywalizował wspólnie z Agatą Pastor - zawędrowali do półfinału, w którym to po zaciętej grze musieli uznać wyższość pary Marta Smętek / Mateusz Gołębiowski. Podobnie jak "Lewy", jego partnerka również sięgnęła po złoto w grze deblowej. Tytuły indywidualnych mistrzów kraju trafiły do Li Qian oraz Bartosza Sucha, którzy w finałach pokonywali odpowiednio: Katarzynę Grzybowską oraz Wang Zeng Yi.

Półfinał turnieju gier podwójnych:

Jarosław Tomicki / Tomasz Lewandowski - Piotr Chmiel / Jakub Perek 3:0 (11:8, 11:8, 11:9)

Finał turnieju gier podwójnych:
Lucjan Błaszczyk / Wang Zeng Yi - Jarosław Tomicki / Tomasz Lewandowski 2:3 (11:8, 10:12, 6:11, 11:2, 9:11)

Półfinał turnieju gier mieszanych:
Marta Smętek / Mateusz Gołębiowski - Agata Pastor / Tomasz Lewandowski 3:2 (7:11, 11:8, 11:1, 9:11, 11:9)

Czytano: 1457 razy

Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu