AZS Politechnika Rzeszów - Europejskie gwiazdy zawitają do Rzeszowa!
Europejskie gwiazdy zawitają do Rzeszowa!

Europejskie gwiazdy zawitają do Rzeszowa!


7 marca 2011, 15:29 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Grzegorz Mentel

Pingpongistów SPAR AZS Politechniki Rzeszów zaledwie dwa dni po zakończeniu Indywidualnych Mistrzostw Polski w Białymstoku, czeka kolejny pojedynek w Superlidze. Tym razem, w ostatnim rozgrywanym u siebie meczu sezonu zasadniczego, podopieczni trenera Leszka Kucharskiego zmierzą się z GKS Gorzovia Gorzów.Z Białegostoku rzeszowianie wrócili z trzema medalami, a teraz przychodzi czas, by potwierdzić swoje mistrzowskie aspiracje w spotkaniu z bardzo mocną ekipą z Gorzowa. Barw Gorzovii bronią bowiem Czech Martin Olejnik i Białorusin Paweł Płatonow, znani z występów przy europejskich stołach, a najczęściej na trzecim stole wspomaga ich Radosław Żabski.

Wymieniona na początku dwójka to zawodnicy z najwyższej europejskiej półki, z wyrobioną już przez lata gry marką. Martin Olejnik to swoisty weteran pingpongowych stołów, wielokrotny reprezentant swojego kraju na arenie międzynarodowej, legitymujący się znakomitym bilansem spotkań 21:5 w obecnym sezonie polskiej ekstraklasy. Paweł Płatonow z kolei niedawno, bo jesienią 2010 roku, w Ostrawie sięgnął ze swoją drużyną narodową po tytuł wicemistrzów Europy, partnerując jednemu z najsłynniejszych graczy na świecie, Władimirowi Samsonowowi.

Rzeszowskich akademików czeka więc niezwykle trudna przeprawa. Są oni jednak doskonale świadomi faktu, że jeżeli chcą zakończyć obecny sezon z medalami drużynowych mistrzostw Polski na szyjach, we wtorkowy pojedynek muszą powalczyć o dwa punkty. Początek spotkania, w którym na pewno nie zabraknie emocji, o godzinie 18:00 w Centrum Dydaktyczno - Sportowym Politechniki Rzeszowskiej.

Czytano: 1600 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska