AZS Politechnika Rzeszów - Akademicy znów nie zatrzymali Olejnika
Akademicy znów nie zatrzymali Olejnika

8 marca 2011, 21:35 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Znów zabrakło szczęścia pingpongistom SPAR AZS Politechniki Rzeszów. W meczu przedostatniej kolejki sezonu zasadniczego Superligi mężczyzn podopieczni trenera Leszka Kucharskiego ulegli 2:3 Gorzovii Romus Gorzów, mimo że po trzech partiach to oni znajdowali się na prowadzeniu.

Przed spotkaniem to goście - mając w swoich szeregach niezłomnego doświadczonego Czecha Martina Olejnika, a także aktualnego drużynowego wicemistrza Europy, Białorusina Pawła Płatonowa - upatrywani byli w roli faworytów. Jednak już w pierwszej partii receptę na pokonanie Płatonowa znalazł Paweł Chmiel, wygrywając pewnie w czterech setach i znakomicie rozpoczynając mecz dla Politechniki.

Straty musiał odrabiać Olejnik - robił to na tyle skutecznie, że Piotr Chmiel nie zdołał urwać mu choćby seta, choć był tego bardzo bliski w pierwszej odsłonie. Trzecie spotkanie to popis gry świeżo upieczonego mistrza Polski w grze deblowej, Tomasza Lewandowskiego. Kapitan SPAR AZS łatwo ograł Radosława Żabskiego.

Mecz zaczął gorzowianom uciekać spod kontroli, ale wtedy ponownie fenomenalną dyspozycję zaprezentował Martin Olejnik, tym razem wygrywając 3:0 z Pawłem Chmielem. Dał tym samym sygnał do ataku Płatonowowi, który po wyrównanej grze ostatecznie pokonał Piotra Chmiela i zapewnił dwa punkty swojej ekipie.

W tej sytuacji skomplikowała się kwestia awansu do fazy play-off i walki o medal drużynowych mistrzostw Polski. Na kolejkę przed końcem sezonu zasadniczego rzeszowianie tracą dwa punkty do zajmującej czwartą lokatę Ternaeben Pogoni Lębork, która w ostatnim meczu zmierzy się na wyjeździe z EPS Besser Opoką Trzebinia. Rzeszowianie tymczasem za dwa tygodnie pojadą do Ostródy na pojedynek z tamtejszą ekipą Condohotels Morliny.

SPAR AZS Politechnika Rzeszów - GKS Gorzovia Romus Gorzów 2:3
Paweł Chmiel - Paweł Platonow 3:1
Piotr Chmiel - Martin Olejnik 0:3
Tomasz Lewandowski - Radosław Żabski 3:0
Paweł Chmiel - Martin Olejnik 0:3
Piotr Chmiel - Paweł Platonow 1:3

Czytano: 1549 razy

Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu