AZS Politechnika Rzeszów - Politechnika Rzeszowska w Krakowie walczy o AMP!
Politechnika Rzeszowska w Krakowie walczy o AMP!

2 kwietnia 2011, 16:13 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Grzegorz Mentel

Reprezentanci Klubu Uczelnianego AZS Politechnika Rzeszów pierwszy weekend kwietnia spędzają w Krakowie, gdzie rozgrywany jest finał tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Przypomnijmy, że akademicy bronią tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem.

Rzeszowianie również w tym roku są wymieniani wśród faworytów do złotego medalu, jednak konkurencja jeszcze bardziej zwarła szeregi i nic nie zapowiada łatwej przeprawy. Tomasz Lewandowski, bracia Paweł i Piotr Chmielowie, a także Damian Wojdyła (wszyscy są studentami Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej) w grupie natrafili na takich przeciwników jak: Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy oraz Akademia Jana Długosza Częstochowa.

Decydujące mecze finałowe zaplanowane zostały na niedzielę. Poza tytułem Akademickich Mistrzów Polski, rywalizacja toczy się też o wyjazd na Akademickie Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym, które w tym roku rozegrane zostaną w dniach 19 - 23 lipca na portugalskiej Maderze.