AZS Politechnika Rzeszów - Akademicy ze złotem i przepustkami na Maderę!
Akademicy ze złotem i przepustkami na Maderę!

3 kwietnia 2011, 18:05 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Nie było mocnych na reprezentantów Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Rzeszowskiej podczas rozgrywanych w weekend w Krakowie finałów Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Broniący tytułu wywalczonego przed rokiem pingpongiści wygrali każdy z sześciu swoich pojedynków, sięgając po złote medale i gwarantując sobie jednocześnie wyjazd na lipcowe Akademickie Mistrzostwa Europy na portugalską Maderę.

Przez fazę grupową rzeszowianie (w składzie: Tomasz Lewandowski, Paweł Chmiel, Piotr Chmiel i Damian Wojdyła - wszyscy są studentami Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej) przeszli niczym burza, pokonując 3:1 Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Białymstoku, a po 3:0 - Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy oraz Akademię Jana Długosza z Częstochowy.

W zmaganiach półfinałowych Politechnika Rzeszowska nie zwalniała tempa, nie dając szans reprezentantom Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (po 3:0). Zajęte pierwsze miejsce w grupie już zapewniało wyjazd na Maderę, ale celem nadrzędnym były złote medale AMP - tym bardziej, że w finale naprzeciw mieli stanąć zawodnicy, w walce przeciwko którym rzeszowianom źle wiodło się w tegorocznych zmaganiach Superligi mężczyzn.

Szymon Malicki i Karol Szarmach na co dzień bronią barw ekstraklasowego zespołu Condohotels Morliny Ostróda, a Patryk Chojnowski to lider Ternaeben Pogoni Lębork. Razem stworzyli reprezentację Olsztyńskiej Szkoły Wyższej, która do finału AMP również nie przegrała meczu, wygrywając każdy po 3:0.

Znakomicie zapowiadający się finał po myśli rzeszowian otworzył Tomasz Lewandowski, wygrywając w trzech setach z Chojnowskim. Za przykładem kapitana poszedł Paweł Chmiel, który okazał się lepszy od Malickiego (również 3:0). Niewiele brakowało, by decydujący o złocie pojedynek zakończył się już po trzecim meczu, jednak Piotr Chmiel ostatecznie uległ 2:3 Karolowi Szarmachowi. Dzieła dopełnił jego brat-bliźniak, pokonując w czwartej partii 3:1 Chojnowskiego.

Wyjazd do Krakowa dla reprezentantów KU AZS Politechniki Rzeszowskiej nie mógł więc ułożyć się lepiej. Akademicy nie dość, że obronili tytuł Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym i wywalczyli przepustki na lipcowe, rozgrywane na Maderze AME, to jeszcze w jednym meczu wzięli równocześnie rewanż na zawodnikach z Lęborka i Ostródy, z którymi to w samej końcówce sezonu przegrali walkę o miejsce premiowane grą w fazie play-off.