AZS Politechnika Rzeszów - Leszek Kucharski opuszcza SPAR AZS
Leszek Kucharski opuszcza SPAR AZS

Leszek Kucharski opuszcza SPAR AZS


9 kwietnia 2011, 19:17 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Superliga.com.pl

Trzy miesiące trwała przygoda Leszka Kucharskiego z zespołem SPAR AZS Politechnika Rzeszów. Medalista mistrzostw świata i Europy, dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich, a ostatnio trener reprezentacji Polski kobiet pomógł akademikom odnieść sukces medialny, ale w przyszłym sezonie drużynę ponownie w pojedynkę poprowadzi trener Tadeusz Czułno.Informacja o związaniu się legendarnego pingpongisty z ekipą Politechniki spadła jak grom z jasnego nieba niedługo przed zeszłorocznymi Świętami Bożego Narodzenia. Przez kilka dni redakcje sportowe mediów nie tylko lokalnych, ale także ogólnopolskich podkreślały rangę tego posunięcia, analizowały sytuację akademików i przypominały sylwetkę dziewięciokrotnego mistrza Polski.

- "Odkurzyliśmy" Leszka, licząc na jego umiejętność prowadzenia zespołu podczas spotkań i czytanie gry - mówi trener Czułno w wywiadzie dla dziennika "Nowiny". - Pomógł nam odnieść sukces medialny, przy treningu i na pewno będziemy kontynuować współpracę, ale w zupełnie innej formie.

Wzmożone zainteresowanie dziennikarzy i kibiców było także zauważane gołym okiem podczas spotkań, które rzeszowianie - z Kucharskim w narożniku - rozgrywali we własnej hali.

Ostatecznie akademicy zakończyli sezon na szóstej lokacie w tabeli, jednak trener Czułno jest przekonany, że wskazówki i uwagi przekazane przez Kucharskiego przez trzy miesiące współpracy zaprocentują już niebawem. - Przed sezonem mówiłem, że realnie piąte, szóste miejsce jest w naszym zasięgu. Nie pomyliłem się, choć udana pierwsza runda rozbudziła apetyty - zakończył Czułno.

Czytano: 2323 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska