AZS Politechnika Rzeszów - MP AZS: trzy złote medale Pawła Chmiela!
MP AZS: trzy złote medale Pawła Chmiela!

MP AZS: trzy złote medale Pawła Chmiela!


12 czerwca 2011, 16:01 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Ireneusz Kanabrodzki

Rewelacyjnie ułożyły się dla Pawła Chmiela rozgrywane w weekend w Rzeszowie Mistrzostwa Polski AZS w tenisie stołowym. Reprezentant Politechniki Rzeszowskiej nie miał sobie równych w turnieju seniorów, zdobywając złote medale we wszystkich możliwych kategoriach - indywidualnie, w grze podwójnej z Radosławem Żabskim oraz grze mieszanej z Anną Janta-Lipińską!Do pobrania: klasyfikacje seniorów | klasyfikacje kat. młodzieżowych | klasyfikacje drużynowe

Rzeszowianin, pod nieobecność Piotra Chmiela oraz Tomasza Lewandowskiego, był głównym faworytem w walce o medale - i z zadania wywiązał się rewelacyjnie. W finale zmagań indywidualnych pokonał Radosława Żabskiego, z którym tworzył parę deblową.

Duet rzeszowsko - zielonogórski do finału gry podwójnej zaszedł bez najmniejszych problemów, a w decydującej partii Chmiel i Żabski pokonali Damiana Wojdyłę i Piotra Cyrnka - dwójkę kolejnych reprezentantów Politechniki Rzeszowskiej.

Co więcej, dla Damiana Wojdyły nie był to jedyny finał, ponieważ wystąpił on - w parze z Ren Bingran - również w meczu o złoty medal przeciwko Pawłowi Chmielowi i Annie Janta-Lipińskiej (UE Wrocław). Tu jednak górę ponownie wzięło doświadczenie zdobyte przez lata gry na ekstraklasowych stołach.

Czytano: 1857 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska