AZS Politechnika Rzeszów - Paweł Płatonow nowym zawodnikiem SPAR AZS!
Paweł Płatonow nowym zawodnikiem SPAR AZS!

Paweł Płatonow nowym zawodnikiem SPAR AZS!


21 lipca 2011, 09:59 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Grzegorz Mentel

Klub SPAR AZS Politechnika Rzeszów pragnie z ogromną przyjemnością poinformować, że osiągnął porozumienie w zakresie podpisania kontraktu z trzykrotnym mistrzem Białorusi, Pawłem Płatonowem! Reprezentujący dotąd barwy GKS Gorzovia Romus Gorzów pingpongista związał się z klubem roczną umową.

W ubiegłym sezonie, zakończonym dla Gorzovii wywalczeniem brązowego medalu mistrzostw Polski, Płatonow wygrał 12 z 25 rozegranych spotkań. Niestety dla rzeszowian, to właśnie Białorusin przechylał szalę zwycięstwa na stronę swojej drużyny w obydwu pojedynkach przeciwko SPAR AZS. W Gorzowie pokonał 3:0 Tomasza Lewandowskiego, zaś w Rzeszowie w czterech setach okazał się lepszym od Piotr Chmiela. Sposób na swojego imiennika znalazł za to Paweł Chmiel, wygrywając odpowiednio: 3:0 i 3:1.

- W końcówce sezonu ja i Piotrek Chmiel mieliśmy problemy zdrowotne i potrzebowaliśmy zawodnika, który wzmocniłby naszą drużynę. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się, że w tym roku zagra u nas Paweł Płatonow - wyjaśnia pełniący obecnie rolę grającego trenera drużyny, Tomasz Lewandowski. - Paweł to stabilny zawodnik, który w ostatnich latach nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Jego skuteczność wynosi około 50%. Na pewno jest to wzmocnienie. Mamy nadzieję, że będzie prezentował równą formę w większości spotkań.

Nowa twarz w drużynie z pewnością daje nowe możliwości, ale także zapewnia rywalizację, która napędza sukces. - Wszyscy w zespole mają świadomość, że gra się dla drużyny, a nie dla siebie, więc nie obawiamy się niezdrowej rywalizacji. Zawodnik, który będzie w optymalnej formie na treningu, zagra w drużynie. Rywalizacja ma swoje plusy, bo mobilizuje do lepszych treningów - dodał kapitan SPAR AZS.

Paweł Płatonow to mający 27 lat Białorusin, o uznanej już międzynarodowej marce. Jesienią ubiegłego roku w Ostrawie sięgnął ze swoją drużyną narodową po tytuł wicemistrzów Europy, partnerując jednemu z najsłynniejszych graczy na świecie, Władimirowi Samsonowowi. W ubiegłym roku wygrał też turniej rangi Pro Tour, Serbian Open. W marcu 2011 roku sięgnął po trzeci w karierze tytuł indywidualnego mistrza Białorusi.

Wcześniej na polskich parkietach reprezentował barwy LUKS Pełcz Diamant Górki Noteckie, z którym w sezonie 2005/2006 wywalczył awans do ekstaklasy.

Czytano: 2015 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska