AZS Politechnika Rzeszów - AME 2011: znakomity początek rzeszowian!
AME 2011: znakomity początek rzeszowian!

AME 2011: znakomity początek rzeszowian!


21 lipca 2011, 15:42 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Grzegorz Mentel

Rewelacyjnie dla reprezentantów Politechniki Rzeszowskiej rozpoczęły się rozgrywane na portugalskiej Maderze tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym. Rzeszowianie z kompletem zwycięstw wygrali swoją grupę eliminacyjną i są już w ćwierćfinale turnieju.Do pobrania: komplet wyników

Do Madery udała się czwórka pingpongistów - na co dzień studentów Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Trzon ekipy tworzą bracia Paweł i Piotr Chmielowie, a meczową "trójkę" uzupełnia Damian Wojdyła. Z ławki kolegów wspiera Tomasz Lewandowski, który obecnie boryka się z kontuzją i w Portugalii pełni rolę trenera ekipy.

Rzeszowianie pierwszego dnia rozegrali wszystkie swoje pojedynki grupowe, wygrywając po 3:0 kolejno z reprezentantami brytyjskiego Imperial College, a także uniwersytetów z Lizbony oraz Genewy. Błyskawiczne przebrnięcie przez zmagania eliminacyjne pozwoliło im zająć pierwsze miejsce w grupie i awansować do ćwierćfinału - tutaj czeka kolejna reprezentacja z Wysp Brytyjskich, a mianowicie Uniwersytet w Cambridge.

Czytano: 1572 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska