AZS Politechnika Rzeszów - Paweł Chmiel multimedalistą AME 2011!
Paweł Chmiel multimedalistą AME 2011!

24 lipca 2011, 18:26 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Rewelacyjną formę zaprezentował Paweł Chmiel podczas rozgrywanych na portugalskiej Maderze Akademickich Mistrzostw Europy w tenisie stołowym. Po drużynowo wywalczonym "brązie" reprezentant Politechniki Rzeszowskiej sięgnął jeszcze po wykonane z tego samego kruszcu medale w turniejach indywidualnym i deblowym (w parze z bratem-bliźniakiem Piotrem Chmielem), a także złoty krążek w turnieju par mieszanych (w duecie z Anną Janta-Lipińską)!

Do pobrania: "drabinka" turnieju indywidualnego | "drabinka" turnieju deblowego | "drabinka" turnieju par mieszanych

Na szczególne uznanie zasługuje medal wywalczony w grze pojedynczej. Turniej był bowiem obsadzony bardzo mocnymi zawodnikami - wystarczy nadmienić, że zmagania wygrał Rosjanin Aleksander Szibajew, zawodnik z pierwszej "pięćdziesiątki" ogólnoświatowego rankingu ITTF. O klasie tego właśnie zawodnika przekonali się boleśnie obaj bracia Chmielowie. Najpierw w ćwierćfinale Rosjanin pokonał 3:0 Piotra, a w półfinale wygrał z Pawłem Chmielem - jednak dopiero po wspaniałym pięciosetowym pojedynku.

Również na półfinale bracia Chmielowie zakończyli zmagania w grze podwójnej. Po tym jak bez większych problemów rozprawili się z reprezentantami wyższych uczelni z Wielkiej Brytanii i Rosji, przeszkodą nie do przejścia okazała się... inna para braci-bliźniaków, w dodatku również reprezentantów Polski - Karol i Bartosz Szarmachowie. Rzeszowianie ulegli rywalom 1:3.

Po złoto wreszcie udało się sięgnąć w turnieju par mieszanych. Duet Anna Janta-Lipińska / Paweł Chmiel w drodze do finału bardzo pewnie pokonał pary z Niemiec i Rosji, a w najważniejszym pojedynku po bardzo zaciętym, pięciosetowym meczu udało się zwyciężyć reprezentację Uniwersytetu Humanistycznego z Moskwy.

Czytano: 1926 razy