AZS Politechnika Rzeszów - Rusza sezon zmian w Superlidze mężczyzn!
Rusza sezon zmian w Superlidze mężczyzn!

6 września 2011, 14:08 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Grzegorz Mentel

Dzisiejszym pojedynkiem w Gorzowie z miejscową GKS Gorzovią Romus pingpongiści SPAR AZS Politechniki Rzeszów zainaugurują kolejny sezon rozgrywek w Superlidze mężczyzn. Tegoroczne ekstraklasowe zmagania przyjmą nieco inną od dotychczasowej formę, a najważniejsza zmiana to wprowadzenie nowego sposobu naliczania punktów w tabeli ligowej.

Do końca zeszłego sezonu sposób punktowania zespołów za mecze ligowy był prosty, ale jednocześnie bezwzględny - zwycięzca otrzymywał dwa "oczka", zaś przegrany wracał do domu z pustymi rękami, niezależnie od wyniku. Teraz walka toczyć będzie łącznie o trzy punkty - systemem znanym choćby z rozgrywek ekstraklasy siatkówki.

W sezonie 2011/2012 Superligi mężczyzn za zwycięstwo 3:0 i 3:1 drużyna otrzyma trzy punkty, zaś za zwycięstwo 3:1 przyznaje się dwa punkty ekipie wygranej oraz jeden punkt zespołowi pokonanemu. Modyfikacja ta powinna uczynić mecze ligowe o wiele ciekawszymi, gdyż teraz ogromne znaczenie będzie mieć każdy indywidualny pojedynek.

Rozwinięty zostanie ponadto przekaz informacji z rozgrywanych spotkań ligowych. Od nowego sezonu za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Superligi z każdego meczu prowadzona będzie relacja "punkt po punkcie", a po jego zakończeniu do biura Superligi kluby mają obowiązek przesłać zapis wideo z pojedynku, z którego następnie będą tworzone podsumowania danych kolejek. Relacja "live" z pierwszej rundy spotkań dostępna będzie tutaj.

Zestaw par I kolejki, 6 września 2011 roku (wtorek):
Armada BTTS SILESIA MIECHOWICE - Bogoria Grodzisk Mazowiecki - TRANSMISJA LIVE W ORANGE SPORT INFO - GODZ. 16.10
Odra ROEBEN Miękinia - ASTS Olimpia-Unia Grudziądz, godz. 18.00
Gorzovia ROMUS Gorzów Wlkp. - SPAR AZS Politechnika Rzeszów, godz. 18.00