AZS Politechnika Rzeszów - We wtorek SPAR AZS podejmie Silesię!
We wtorek SPAR AZS podejmie Silesię!

We wtorek SPAR AZS podejmie Silesię!


10 września 2011, 22:09 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Już w najbliższy wtorek pingpongiści SPAR AZS Politechniki Rzeszów rozegrają pierwsze w nowym sezonie spotkanie ligowe we własnej hali. Zadanie to jednak nie będzie należało do łatwych, bo do Centrum Dydaktyczno - Sportowego przy ulicy Poznańskiej przyjedzie rewelacja pierwszej kolejki Superligi mężczyzn, Armada BTTS Silesia Miechowice.Ekipa ze Śląska przed sezonem mogłaby się wydawać teoretycznie słabszą w porównaniu ze składem, jakim dysponuje SPAR AZS, jednak już pierwsza runda spotkań zweryfikowała te rokowania. Mało bowiem brakowało, by spisywani na pożarcie gracze z Miechowic na inaugurację rozgrywek pokonali u siebie słynną Bogorię Grodzisk Mazowiecki!

Zawodnikiem najbardziej kojarzonym z Silesią jest Jarosław Tomicki - wicemistrz Polski z 2010 roku. W pierwszej kolejce jednak to nie on, a zaledwie 17-letni Chińczyk Wang Chen okazał się bohaterem miechowickich sympatyków tenisa stołowego. Nieobliczalny i mało komu dotąd znany Azjata po fenomenalnej grze pokonał bowiem dwójkę reprezentantów Polski - zarówno Daniela Góraka (3:0), jak i Wang Zeng Yi (3:2), zapewniając tym samym gospodarzom punkt w niezwykle trudnym pojedynku z naszpikowanej gwiazdami drużynie wicemistrzów kraju!

Taki obrót spraw oznacza, że miechowiczanie nie przyjeżdżają do Rzeszowa w roli "chłopców do bicia", a wręcz wyrastają automatycznie na minimalnych faworytów wtorkowego spotkania. Akademików - bez kontuzjowanego Piotra Chmiela, ale już z kapitanem Tomaszem Lewandowskim - czeka spore wyzwanie, co oznacza, że kibice zgromadzeni w hali Politechniki nie powinni narzekać na brak emocji.

Superliga mężczyzn: SPAR AZS Politechnika Rzeszów - Armada BTTS Silesia Miechowice
13 lutego 2011, godz. 18:00, ul. Poznańska 2a
(Centrum Dydaktyczno - Sportowe Politechniki Rzeszowskiej)
Wstęp wolny.

Czytano: 1488 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska