AZS Politechnika Rzeszów - "Gala Tenisa Stołowego" - już niebawem w Rzeszowie!
Gala Tenisa Stołowego - już niebawem w Rzeszowie!

"Gala Tenisa Stołowego" - już niebawem w Rzeszowie!

12 paĹşdziernika 2011, 14:48 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Sobota, 22 października 2011 roku - tego dnia wszystkie "pingpongowe oczy" skierują swój wzrok na Rzeszów. Stanie się tak za sprawą Politechniki Rzeszowskiej, która w ramach obchodów jubileuszu 60-lecia istnienia, postanowiła zorganizować wielką "Galę Tenisa Stołowego". Wezmą w niej udział najlepsi polscy tenisiści stołowi - medaliści Świata i Europy, którzy pod szyldem "Złotej Drużyny lat 80. / 90." w meczu pokazowym zmierzą się z ekstraklasową ekipą SPAR AZS Politechnika Rzeszów.

Impreza tego typu organizowana jest po raz pierwszy w Polsce. Nikt dotąd nie wpadł bowiem na pomysł, by zawodników, którzy niegdyś święcili triumfy, sięgali po najważniejsze tytuły i przywozili medale z najbardziej prestiżowych imprez na świecie, zebrać w jednym miejscu, pod jednym szyldem i "postawić" przy stole naprzeciw reprezentantów nowego pokolenia, którzy to również mają już w swoim dorobku medale mistrzostw Polski czy Akademickich Mistrzostw Europy.

Przechodząc do personaliów, swój udział podczas wielkiej Gali zapowiedziała cała "Trójka Muszkieterów", która przed ponad dwudziestoma laty - wspólnie ze śp. Andrzejem Grubbą - nie miała sobie równych w Europie. Do Rzeszowa przybędą więc takie sławy jak: Leszek Kucharski, Andrzej Jakubowicz oraz Stefan Dryszel - każda z tych postaci to legenda polskiego tenisa stołowego. Ponadto, gościnnie próbkę swoich umiejętności obiecał zaprezentować Wit Ratajsky - przed laty znakomity czeski "defensor".

Po drugiej stronie stołu staną zawodnicy ekstraklasowej ekipy SPAR AZS, na co dzień studenci Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej: Tomasz Lewandowski (grający trener), a także bracia-bliźniacy: Paweł i Piotr Chmielowie. Wspierać ich będzie mający 20 lat David Powell - mistrz Australii i Oceanii, w Rzeszowie przygotowujący się do występu na nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Obchody pingpongowego święta na Politechnice Rzeszowskiej rozpoczną się już o godzinie 10:00, ale "gwóźdź programu", czyli wspomniany mecz pokazowy, zaplanowany został na godzinę 14:00. Areną "Spotkania Pokoleń" będzie Centrum Dydaktyczno - Sportowe Politechniki Rzeszowskiej, mieszczące się przy ul. Poznańskiej 2a.