AZS Politechnika Rzeszów - SPAR AZS wygrywa z Odrą Miękinia!
SPAR AZS wygrywa z Odrą Miękinia!

22 listopada 2011, 17:41 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Odczarowali halę przy ulicy Poznańskiej pingpongiści SPAR AZS Politechniki Rzeszów. W meczu szóstej kolejki rozgrywek Superligi mężczyzn akademicy pokonali pewnie LKS Odrę Roeben Miękinia 3:0 i umocnili swoją pozycję w ekstraklasowej tabeli.

Rzeszowianie dotąd mieli na swoim koncie dziewięć punktów, ale aż osiem z nich wywalczonych zostało na wyjazdach - odpowiednio w Gorzowie, Grudziądzu i Radzyniu Podlaskim. W hali Politechniki natomiast górą byli zarówno tenisiści stołowi BTTS Silesii Miechowice, jak i Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Przełamanie miało nastąpić właśnie w pojedynku z zamykającą tabelę ekipą z Miękinii. Spotkanie udanie dla akademików otworzył Paweł Chmiel, który w czterech setach rozprawił się z Nestorem Wasylkowskim.

Na "drugi stół" powędrował lider drużyny gości, Piotr Chodorski, którego zwycięstwo w starciu z Pawłem Płatonowem miało przedłużyć nadzieje Odry na korzystny wynik. Utalentowany zawodnik wygrał na przewagi pierwszego seta, ale w kolejnych, równie zaciętych, odsłonach górą był już Białorusin.

Wygraną za trzy punkty przypieczętował grający trener SPAR AZS, Tomasz Lewandowski, który podszedł do stołu wraz z Chińczykiem Meng Zhenem. Rzeszowianin triumfował bez większych problemów, nie oddając rywalowi choćby jednego seta.

SPAR AZS Politechnika Rzeszów - LKS Odra Roeben Miękinia 3:0
Paweł Chmiel - Nestor Wasylkowski 3:1 (8:11, 11:7, 11:4, 11:5)
Paweł Płatonow - Piotr Chodorski 3:1 (12:14, 11:6, 12:10, 11:6)
Tomasz Lewandowski - Meng Zhen 3:0 (11:6, 11:3, 11:3)

Czytano: 1452 razy

Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu