AZS Politechnika Rzeszów - SPAR AZS bez punktów w Grodzisku
SPAR AZS bez punktów w Grodzisku

21 lutego 2012, 21:26 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Bliscy sprawienia kolejnej niespodzianki byli pingpongiści SPAR AZS Politechniki Rzeszów. Tydzień po tym, jak w fantastycznym stylu wywalczyli oni komplet punktów w starciu z mistrzami Polski z Grudziądza, tym razem niewiele zabrakło, by swój dorobek powiększyli również w wyjazdowej potyczce z Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Ostatecznie przegrali jednak 1:3. Mecz "na żywo" pokazała stacja Orange Sport.

Spotkanie dla rzeszowian znakomicie otworzył grający trener Tomasz Lewandowski, pokonując w czterech setach Daniela Góraka. Zacięty bój z Wang Zeng Yi w drugiej partii stoczył Paweł Płatonow - tylko w pierwszym secie przewaga reprezentanta Polski była bardzo wyraźna, ale to wystarczyło, by wygrać 3:1.

Przed szansą na zdobycie choćby jednego punktu dla SPAR AZS stanął Paweł Chmiel, który - pod nieobecność Roberta Florasa - miał się zmierzyć z Pawłem Fertikowskim. Rzeszowianin na przewagi wygrał pierwszą odsłonę, w kolejnych dwóch triumfował gracz gospodarzy. Chmiel wyrównał stan pojedynku na 2:2, ale piąty set należał ponownie do Fertikowskiego.

W tej sytuacji ponownie do stołu podszedł Płatonow. Doskonale dysponowany ostatnimi czasy Białorusin po raz drugi tego wieczoru musiał jednak uznać wyższość rywala - Górak od początku grał bardzo skoncentrowany i nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa, zapewniając, że trzy punkty zostały zapisane na konto najbardziej utytułowanej polskiej ekipy ostatnich lat.

KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki - SPAR AZS Politechnika Rzeszów 3:1
Daniel Górak - Tomasz Lewandowski 1:3 (11:7, 10:12, 4:11, 8:11)
Zeng Yi Wang - Paweł Platonow 3:1 (11:6, 16:14, 9:11, 11:8)
Paweł Fertikowski - Paweł Chmiel 3:2 (12:14, 11:4, 13:11, 10:12, 11:7)
Daniel Górak - Paweł Platonow 3:0 (11:7, 11:5, 11:9)

Czytano: 1244 razy

Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu