AZS Politechnika Rzeszów - 80. IMP: złoty medal Lewandowskiego!
80. IMP: złoty medal Lewandowskiego!

80. IMP: złoty medal Lewandowskiego!


4 marca 2012, 20:02 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Tomasz Lewandowski nie wróci z pustymi rękoma do Rzeszowa z rozgrywanych w Wieliczce jubileuszowych, 80. Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w tenisie stołowym. Grający trener SPAR AZS Politechniki Rzeszów w fantastycznym stylu obronił bowiem złoty medal w grze podwójnej, partnerując nowemu indywidualnemu wicemistrzowi kraju, Jarosławowi Tomickiemu!Rzeszowianin i jego partner, na co dzień broniący barw BTTS Silesii Miechowice, bronili tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem w Białymstoku. Do turnieju przystąpili rozstawieni z numerem trzecim. W ćwierćfinale przyszło im się zmierzyć z drugim graczem SPAR AZS - Pawłem Chmielem oraz Jakubem Perkiem.

Po wyrównanej, pięciosetowej batalii w kolejnej rundzie Lewandowski i Tomicki już bardziej wyraźnie okazali się lepsi od młodego duetu Jakub Dyjas / Konrad Kulpa. W finale "starym" mistrzom przyszło zmierzyć się z Danielem Bąkiem i Pawłem Fertikowskim.

Finał - identycznie jak przed rokiem - miał dramatyczny przebieg. Tu również do wyłonienia zwycięzców potrzebny był piąty set, gdzie decydujący punkt został przez parę "Lewy" - "Atom" wywalczony dopiero przy stanie 10:9!

Finał turnieju deblowego mężczyzn:
Jarosław Tomicki / Tomasz Lewandowski - Daniel Bąk / Paweł Fertikowski 3:2 (8:11, 11:9, 11:8, 6:11, 11:9)Kilka godzin po tym fantastycznym triumfie Tomicki odniósł kolejny ogromny sukces, zdobywając srebrny medal w grze pojedynczej - w finale jego rywalem był Wang Zeng Yi. Co ciekawe, wcześniej, w trzeciej rundzie, to właśnie zawodnik z Miechowic pokonał Lewandowskiego, zaś w ćwierćfinale "Wandżi" zakończył przygodę z turniejem indywidualnym Pawła Chmiela. Rzeszowianie ulegli więc nie byle komu - obaj ich pogromcy zawędrowali aż do samego finału.

Pingpongiści SPAR AZS rywalizowali również w turnieju par mieszanych - Paweł Chmiel w duecie z Izabelą Godlewską, zaś Tomasz Lewandowski wspólnie z Agatą Pastor. Obydwa duety zmagania zakończyły na miejscach 9 - 16.

Czytano: 1551 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska