AZS Politechnika Rzeszów - Płatonow z trzema medalami mistrzostw Białorusi!
Płatonow z trzema medalami mistrzostw Białorusi!

6 marca 2012, 08:58 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Grzegorz Mentel

Rewelacyjną formą popisał się Paweł Płatonow podczas rozgrywanych w Mińsku Indywidualnych Mistrzostw Białorusi w tenisie stołowym. Zawodnik SPAR AZS Politechniki Rzeszów sięgnął po medal w każdej z kategorii, w których wystartował - wywalczył "brąz" w turnieju indywidualnym, "srebro" w turnieju par mieszanych oraz "złoto" w grze podwójnej.

Dosłownie trzech punktów zabrakło, by Płatonow o złoty medal powalczył również w singlu. Broniący tytułu Białorusin w półfinałowym pojedynku z Aleksandrem Kuczukiem prowadził bowiem w siódmym, decydującym secie najpierw 7:3, a następnie 8:4. W końcówce jednak na wyżyny wspiął się rywal, najpierw doprowadzając do wyrównania, by ostatecznie wykorzystać piłkę meczową.

Zupełnie odwrotny przebieg miał mecz o brązowy krążek z Witalijem Niechwedowiczem. Płatonow przegrywał już 2:3 w setach i 6:10, jednak zdołał odwrócić losy szóstej partii i triumfować w siódmym secie.

Do wywalczonego indywidualnie "brązu" Płatonow dołożył jeszcze srebrny medal w mikście, partnerując Aleksandrze Priwałowej, a także krążek z najcenniejszego kruszczu, który wywalczył wspólnie z Ilią Barbolinem w turnieju par deblowych mężczyzn.

Czytano: 1335 razy

Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu